pilates
Pilates

Dla kogo są ćwiczenia pilates?

Pilates to nazwa, która w naszej rzeczywistości funkcjonuje z dużym powodzeniem. Ćwiczenia fizyczne, które cieszą się sporą popularnością i jest ona jak najbardziej słuszna. Dlaczego? Powodów ku temu jest co najmniej kilka. PIlates to ćwiczenia, które minimalizują ryzyko kontuzji, naciągnięcia mięśni, skręcenia stawów, innych urazów mechanicznych. Zalet tej formy aktywności fizycznej jest bardzo wiele. Do zajęć może bowiem przystąpić zarówno osoba doświadczona jak i początkująca. Nie ma bowiem dużej skali trudności, a tym samym nie ma potrzeby wykazania się jakąkolwiek wiedzą, umiejętnościami oraz doświadczeniem. Tym samym są to ćwiczenia przeznaczone dla każdego, kto ma tylko na to ochotę.

Specjalne grupy przeznaczenia

Mówiąc o pilates, wskazać należy na ich uniwersalność. Niemniej jednak można równocześnie też wskazać na pewne grupy osób, dla których taka forma aktywności fizycznej jest przeznaczona w sposób szczególny. Do tej grupy osób na pewno można zaliczyć:

– kobiety w ciąży

– osoby cierpiące na bóle kręgosłup

– osoby pragnące poprawić sylwetkę swojego ciała

Ćwiczenia pilates zostały wymyślone przez Josepha PIlatesa, który był osobą o wątłym zdrowiu. Chciał przez to pomóc sobie, a tymczasem stworzył system, dzięki któremu mógł pomóc znacznie szerszej grupie osób.

Czy pilates jest dla każdego?

Mówi się o pilates jako o ćwiczeniach przeznaczonych dla każdego. Nie oznacza to jednak, że nie mamy do czynienia z żadnym ryzykiem i nie mamy pewnej grupy osób, dla których te ćwiczenia nie są odpowiednie. Do tych grup osób można zaliczyć:

– osoby ze stwierdzoną osteoporozą

– osoby po przebytych zabiegach chirurgicznych

– osoby otyłe – w ich przypadku pilates nie jest sposobem na schudnięcie. Modelowanie sylwetki ciała dzięki tym ćwiczeniom jest możliwe tylko w odniesieniu do osób o umiarkowanej nadwadze

– kobiety z zagrożoną ciążą

Mając do czynienia z jakimkolwiek schorzeniem, należy fakt przystąpienia do zajęć pilates skonsultować z lekarzem i uzyskać jego zgodę. Wówczas można bez obaw przystępować do takich zajęć. Więcej informacji znajdziesz na STRONIE.

Sprzęt do pilates

W zajęciach pilates istotnym elementem jest również korzystanie ze specjalistycznego sprzętu. W klubach fitness znajduje się on na wyposażeniu. We własnym domu trzeba się o ów sprzęt zatroszczyć samemu. Niemniej jednak warto jest korzystać ze zbiorowych zajęć pilates pod okiem fachowego instruktora. W ten sposób mamy pewność uzyskania najbardziej wymiernych efektów naszych ćwiczeń i zrealizowania stawianych przez siebie celów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *