Zdrowie

Jak wybrać najlepszą poduszkę do spania na boku?

Pozycja przyjmowana w trakcie snu ma bardzo duże znaczenie dla komfortu spania oraz dla zdrowia człowieka. Większość osób stawia na pozycję na boku, a więc tym samym jest ona najbardziej popularna. Dla prawidłowej higieny snu bardzo istotnym elementem jest także to, aby zastosować właściwy materac oraz właściwą poduszkę. Jeśli po przebudzeniu czujemy dyskomfort związany z bólem ramion oraz z bólem szyi, to prawdopodobnie mamy do czynienia z niewłaściwym doborem poduszki lub materaca do spania. Obecnie na rynku mamy szeroki dostęp nie tylko do tych zwykłych, ale również do tych specjalistycznych poduszek ortopedycznych dedykowanych osobom, którym właśnie zależy na odpowiedniej jakości snu. Poduszki wykonywane ze specjalistycznej pianki termoplastycznej są produktem, który pozwala na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa przez całą noc, a tym samym pozwala  to uniknąć różnych problemów zdrowotnych i wspomnianego już bólu pleców, ramion, szyi oraz głowy. Poduszki ortopedyczne do spania, które jednocześnie też nazywane są poduszkami ergonomicznymi, to produkty, które dostępne są w wielu rozmiarach oraz kształtach. Ma to znaczenie właśnie dla uzyskania właściwego podparcia kręgosłupa w trakcie snu.

Poduszka dla osób śpiących na boku

Jak już wcześniej wspomniano, w trakcie snu można przyjmować bardzo różne pozycje. Producenci tych specjalistycznych poduszek medycznych biorą pod uwagę owe preferencje oferując na rynku:

  • poduszki dla osób śpiących na boku
  • poduszki dla osób śpiących na plecach
  • poduszki dla osób śpiących na brzuchu

Najbardziej preferowaną pozycją jest ta na boku. W jaki zatem sposób dobierać poduszkę w przypadku preferowania takiej pozycji? Na pewno należy brać pod uwagę kilka kluczowych aspektów. Poduszki do spania na boku powinny odznaczać się dosyć dużym stopniem twardości. Ma to kluczowe znaczenie w kontekście właściwego i dokładnego wypełnienia przestrzeni pomiędzy głową oraz ramionami. Poduszka powinna również być bardzo elastyczna, aby móc odpowiednio dopasować się do kształtu danej osoby. Poza tym bardzo istotne będzie także to, aby taka poduszka odznaczała się właściwą odpornością na wygniatanie. Dzięki temu właściwy komfort snu będzie zapewniony przez całą noc, a nie tylko w początkowej fazie snu.

Poduszki do spania na boku czy też po prostu poduszki ortopedyczne do spania można kupować w różnych miejscach, aczkolwiek jeżeli komuś zależy na odpowiedniej jakości, to tenże zakup powinien być związany z profesjonalnym sklepem medycznym. Tylko bowiem w tym miejscu można liczyć na jakość potwierdzoną stosownym certyfikatem, tylko w takim miejscu można liczyć na gwarancję bezpieczeństwa stosowani takiego produktu. Poza tym w takim sklepie można także uzyskać stosowną poradę w zakresie doboru właściwego rozmiaru oraz kształtu poduszki ortopedycznej. To ma bardzo duże znaczenie z uwagi na to, że poduszka o niewłaściwym kształcie po prostu nie będzie spełniała swojej podstawowej roli i nie będzie zapewniała właściwego ułożenia kręgosłupa w trakcie snu.

Zobacz również: Jak się śpi na dobrze dobranej poduszce ortopedycznej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *