przeziębienie
Zdrowie

Powikłania po przeziębieniu

Przeziębienie bardzo często bagatelizujemy, nie zdając sobie sprawy, jak bardzo groźne są powikłania. Przeziębienie trwa krótko, często rezygnujemy z wizyty u lekarza, jednakże zdarza się, że infekcja zmienia się w bardzo poważną chorobę. Powikłaniami przeziębienia często są: zapalenie ucha, zapalenie oskrzeli, zapalenie gardła oraz krtani.

Dlaczego dochodzi do powikłań?

Infekcje, nawet te z pozoru błahe osłabiają nasz organizm. Mniej skutecznie, więc broni się on przez atakiem wirusów. Tymczasem na nasz organizm czyha ogromna ilość bakterii, zwłaszcza tych, które atakują układ oddechowy. Jeżeli w naszym nosie zalega gęsta wydzielina wówczas staje się ona idealną pożywką dla bakterii. Tym samym może rozwinąć się kolejna infekcja.

Przewlekły katar, czyli zapalenie zatok

Nieleczone przeziębienia z czasem prowadzą do zapalenia zatok oraz błony śluzowej. W niektórych przypadkach obrzęk może stać się bardzo duży, co wywołuje zamknięcie ujścia zatok. Wówczas pojawia się ból w okolicy nosa i czoła, nos jest zatkany a także wzrasta temperatura. Kuracja tego typu trwa około 5 dni i stosowany jest antybiotyk. Dodatkowo zalecane są leki, które obkurczają błonę śluzową. Najczęściej mają postać kropli do nosa.

One thought on “Powikłania po przeziębieniu

  1. Jestem pod wrażeniem bo ostatnio naszego synka wyleczyliśmy inhalacjami z aloesu z gęstego ropnego kataru. Mam nadzieje że przy kolejnych atakach choroby on także nam pomoże, i będziemy mniej odwiedzać lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *