Zdrowie

Czy można prać poduszki z pierzem?

Pościel wykonana z naturalnego pierza jest uznawana za najbardziej wygodną, komfortową, za najmilszą w dotyku. Tym samym właśnie w tej pościeli człowiek najlepiej się wysypia. Jednakże powstaje tutaj pytanie o to, jak pielęgnować taką pościel, jak ją prać, jak czyścić i odświeżać? W tym względzie mamy do czynienia z koniecznością zachowania odpowiedniej ostrożności, ponieważ niewłaściwa pielęgnacja może stać się powodem tego, iż taka pościel, iż takie poduszki bardzo szybko ulegną zniszczeniu.

Spojrzenie na etykietę to podstawa

Podstawową kwestią jest na pewno to, aby spojrzeć na etykietę na poduszkach oraz na innych elementach pościeli z naturalnego pierza. Stosowanie się do wytycznych podanych na etykiecie jest kluczowe. Jest to zasadniczo materiał dosyć delikatny, a zatem poduszki z pierza naturalnego wymagają szczególnej ostrożności. W niektórych przypadkach mamy do czynienia z koniecznością prania tych poduszek w sposób chemiczny. Jeśli poddamy takie poduszki praniu w pralce automatycznej, to często będziemy to robili tylko na własne ryzyko i własną odpowiedzialność.

Podstawowe zasady związane z praniem poduszek z pierza naturalnego

Aby móc być pewnym tego, że pościel z pierza naturalnego nie ulegnie zniszczeniu w trakcie prania, należy dostosować się do kilku istotnych zasad. Chodzi mianowicie o:

  • nie przeciążanie pralki
  • kontrolę tego, aby z poduszek nie wypadały pióra
  • dostosowania czasu prania również do prognozowanej w danym dniu pogody
  • ustawieniu właściwej temperatury do prania

Jedną z kluczowych zasad związanych z praniem poduszek z pierza naturalnego jest to, aby nie poddawać praniu więcej jak tylko jedną poduszkę. Ma to znaczenie w kontekście tego, aby móc zachować naturalny kształt. Pranie większej ilości poduszek z pierza jednocześnie powoduje, że mogą one stracić swój naturalny kształt. Istotnym elementem jest także dokładne sprawdzenie czy z poduszek nie wystają żadne pióra, czy nie ma w nich żadnych dziur. Mogłoby to bowiem spowodować uszkodzenie pralki, a poza tym również mogłoby to spowodować uszkodzenie puchu w samej poduszce, czyli jej zniszczenie. Dlaczego tak istotne jest spojrzenie na prognozowaną pogodę? Ma to bardzo duże znaczenie w kontekście procesu ich suszenia. Ciepły, suchy dzień jest idealnym momentem na to, aby suszyć takie poduszki.

W przeciwnym przypadku może dochodzić do zawilgocenia pierza, a tym samym do zniszczenia takiej poduszki. Odpowiednia temperatura prania to kolejny z elementów, o którym nie można zapomnieć podczas prania poduszek z pierza naturalnego. Mowa o ustawieniu właściwej temperatury. Jeśli dana pralka posiada funkcję prania pościeli z pierza naturalnego, to de facto nie trzeba niczym się przejmować tylko wybrać odpowiedni program. Jednakże nie każda pralka taki program posiada. Tym samym poduszki z pierza naturalnego należy prać w niskich temperaturach. Najbardziej optymalna temperatura prania, przy której nie ma ryzyka zniszczenia poduszek, to około trzydzieści do czterdziestu stopni.

Warto również przeczytać: Jaka poduszka jest najlepsza przy bólach kręgosłupa szyjnego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *