sztuki walki
Trening

Jakie sztuki walki warto trenować?

Obecnie bardzo popularne są sztuki walki z użyciem broni białej. Coraz większa ilość osób decyduje się aby uprawiać jedną z nich. Dlaczego? Sztuki walki pozwalają nie tylko pracować nad własnym ciałem, ale również walczą z niedogodnościami naszej osobowości, kontrolują umysł abyśmy doskonale radzili sobie w sytuacji zagrożenia.

Pewność siebie i szacunek

Dzięki temu, że trenujemy sztuki walki możemy poczuć się bardziej pewni siebie, a także zwiększyć poczucie wewnętrznej siły, dzięki czemu łatwiej nam się żyje. Warto jednak pamiętać, że sztuki walki nie należy stosować kiedy przyjdzie nam na to ochota, lecz przeciwnie jedynie w ostateczności, w chwili zagrożenia.

Popularne sztuki walki

Obecnie na terenie Polski króluje wiele rodzajów sztuk walki. Przede wszystkim warto wyróżnić te pochodzące ze wschodu, ale i z wielu innych miejsc świata. Są to:

  • kick boxing który został stworzony został przez amerykańskich karateków. Techniką tą możemy doprowadzić do nokautu rywala. Coraz popularniejszy sport ten jest wśród młodzieży.
  • kung-fu – chińska sztuka walki ukształtowana głównie w miejscach takich jak: klasztor Szaolin, klasztor Wudang i ośrodek Emei w prowincji Syczuan. Ruchy wzorowane są na ruchach zwierząt węża, tygrysa, żurawia i smoka.
  • tai-chi nie jest traktowana jako sztuka walki, lecz medytacyjna gimnastyka. Ruch przypomina figury walczących zawodników, jednakże w zwolnionym tempie. To sport aby zachować idealną kondycję ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *