Jakie wybrać hantle?
Trening

Jakie wybrać hantle?

Ćwiczenie z hantlami wzmacniają i rozciągają mięśnie. Jeżeli zależy Ci na jędrnych i smukłych ramionach, powinieneś zacząć ćwiczyć z hantlami. Można je wykorzystywać do ćwiczeń w domowym zaciszu, jak i na siłowni. Hantle są poręcznym sprzętem, który z łatwością można zabrać ze sobą także na wakacje, aby dzień zacząć od porządnej dawki ruchu. Jeżeli jesteś zdecydowany na taką formę ćwiczeń, kolejnym krokiem jest wybór odpowiednich ciężarków.

Jak wybrać hantle do ćwiczeń?

Nie oszukujmy się – najlepiej wybrać hantle, które jesteśmy w stanie sami udźwignąć i które pozwolą wykonywać wybrane ćwiczenia z określoną liczbą powtórzeń. Nie ma co kupować cięższych hantli, które po jednorazowym podniesieniu sprawią, że odechce nam się ćwiczyć.  Na początku warto zainwestować w hantle o wadze 500 g, a wraz ze wzrostem zaawansowania, można pomyśleć o zakupie cięższych tj. 1-5 kg.

Zdecydować możemy się na hantle winylowe. Ciężarki ważą od 1,5-5 kg, ale są dość duże, więc nie są zalecane osobom z małymi dłońmi. Ich wewnętrza część zrobiona jest z masy betonowej, a zewnętrzna z winylu. W zakończeniach przyrządu zastosowano żłobienia, aby nie turlały się po podłodze.

Kolejną możliwością są hantle neoprenowe, których waga waha się od 0,5-5 kg. Powłoka zewnętrza wykonana jest z neoprenu, dzięki czemu hantle dobrze leżą w dłoni i nie ślizgają się. Przy zakupie wysokiej jakości hantli neoprenowych, mamy pewność, że ciężarki nie będą wchłaniać wilgoci.

Wybrać możemy także hantle z uchwytami. Ich niezaprzeczalną zaletą jest uchwyt zapinany na rzep. Takie rozwiązanie chroni przed wypadnięciem z dłoni ciężarków. Ale ze względu na jego powierzchnię, materiał wchłania wilgoć, co powoduje brzydki zapach i szybsze zużywanie się przyrządu. Doskonale sprawdzą się w ćwiczeniach aerobowych.

Z kolei hantle gumowe charakteryzują się doskonałymi właściwościami antypoślizgowymi. Możemy zaopatrzyć się w hantle w całości pokryte gumą, nie są duże, a ważą 0,5-5 kg lub hantle pokryte gumą jedynie na zakończeniach. Ich waga może sięgać 0,5-50 kg. Jest jeszcze trzecia możliwość, hantle z gumowymi talerzami, które są przeznaczone dla bardziej zaawansowanych osób.

Zastosowanie hantli do ćwiczeń

Hantle idealnie sprawdzą się dla każdego ćwiczącego. Używać mogą ich zarówno początkujący, jak i zaawansowani użytkownicy. Hantle do ćwiczeń mają zastosowanie w fitness, ćwiczeniach rehabilitacyjnych czy gimnastyce korekcyjnej. Hantle do ćwiczeń polecane są dla kobiet i dla mężczyzn. Jedynie co, to kobiety wybierają lżejsze hantle. Płeć piękna najczęściej ćwiczy z hantlami w celu wyrzeźbienia biustu. Przy wyborze odpowiednich ćwiczeń można wyrzeźbić także mięśnie nóg oraz brzucha. Ogromną zaletą hantli jest ich niewielka cena w stosunku do efektów, jakie możemy uzyskać.

Źródło: NewLevelSport.pl – Internetowy sklep sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *