Trening ze skakanką – co daje i jak zacząć?
Trening

Trening ze skakanką – co daje i jak zacząć?

Skakankę większość z nas kojarzy z dzieciństwa. Warto jednak wiedzieć, że trening ze skakanką to doskonały sposób na ujędrnienie ciała, wyszczuplenie brzucha czy wyrzeźbienie nóg. Nic zatem dziwnego, że czołowi trenerzy fitnessu zalecają codzienne skakanie. Jak zacząć trenować ze skakanką? Zapytaliśmy o to eksperta.

Jak trenować na skakance?

Skakanie na skakance, jak donoszą eksperci, to niezwykle efektywny trening – To prawda. Skakanka angażuje bardzo wiele grup mięśni, jest bardzo dobrym treningiem cardio i dosyć szybko daje rezultaty. Wystarczy chwila dziennie spędzona na skakaniu i po kilku tygodniach można cieszyć się wymodelowanymi udani, płaskim brzuchem oraz dużo lepszą kondycją. Pamiętajmy również o tym, że w 30 minut skakania można spalić nawet 400 kcal. – dodaje ekspert z wirtualnecentrumtreningowe.pl, gdzie poradnik na temat znajdziecie tutaj.

Regularne skakanie:

  • Wzmacnia i uelastycznia mięśnie pośladków.

  • Usprawnia krążenie krwi.

  • Pomaga wyrzeźbić uda oraz brzuch.

  • Wpływa na poprawę kondycji ruchowej – polepsza skoczność, gibkość i wytrzymałość.

Skakanka – trening dla początkujących

Są osoby, które zaczęły treningi ze skakanką i… szybko się zniechęciły – Początkowo treningi mogą wydać się męczące, ale po jakimś czasie okazuje się, że są tak naprawdę świetną zabawą. Oczywiście na początku ważne jest, by poznać odpowiednia technikę skakania – wszystko po to, by trening przyniósł oczekiwany rezultat. – dodaje nasz ekspert  z wirtualnecentrumtreningowe.pl

Co trzeba na początku wiedzieć? Jak podkreślają eksperci kluczowa w treningu jest odpowiednia technika. Trzeba pamiętać o wyprostowanej postawie, wciągnąć brzuch, zgięte łokcie trzymać blisko ciała, a obroty skakanki wykonywać za pomocą nadgarstków (nie zaś całych ramion). – Skaczemy na palcach, zachowując lekko ugięte kolana. Oczywiście ze skakanką jest tak, jak z każdym innym treningiem – nie wolno nam zapomnieć o rozgrzewce, która przygotuje nasz organizm do wysiłku. – dodaje ekspert.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.