magnetoterapia
Zdrowie

Magnetoterapia – charakterystyka i zastosowanie

Mówiąc o zabiegach rehabilitacyjnych, można wskazać na szereg różnych ich form. Współczesna rehabilitacja jest bardzo mocno rozwinięta i tym samym daje ona coraz szersze możliwości w zakresie dochodzenia do pełni sprawności. Mamy do czynienia z bardzo wieloma różnymi formami rehabilitacji. Między innymi możemy mówić o czymś takim, czym jest magnetoterapia.

Czym jest magnetoterapia?

Jest to forma zabiegów rehabilitacyjnych, forma zabiegów fizjoterapeutycznych, którą odnosi się między innymi do różnego rodzaju urazów, do różnego rodzaju kontuzji, zmian zachodzących z strukturach kostnych oraz chrzęstnych. Poza tym jest to forma rehabilitacji, która jest powszechnie stosowana w odniesieniu do chorób typowo kobiecych, w odniesieniu do osób borykających się z osteoporozą czy też z nadciśnieniem tętniczym.

 

Co ma na celu zastosowanie magnetoterapii?

Na pewno dzięki tym zabiegom będziemy mogli mówić o zmniejszeniu odczuwania bólu, na pewno będziemy mogli mówić o szybszym gojeniu się różnych tkanek, na pewno też dzięki temu możemy mówić o niwelowaniu stanów zapalnych, z którymi przecież dosyć często mamy do czynienia. Czym jest owa magnetoterapia? To tak naprawdę nie jest żaden bardzo skomplikowany ani tym bardziej bolesny zabieg. Magnetoterapia sprowadza się do zastosowania pola magnetycznego, które posiada zdolność przenikania przez ludzkie tkanki, przez ludzkie ciało. Istotnym elementem jest to, aby przed zabiegiem wyjąć z kieszeni wszelkie elementy metalowe, które mogłyby tak naprawdę zakłócić działanie urządzeń emitujących i wywarzających owe pole magnetyczne.

Pole magentyczne w leczeniu

Ważne jest na pewno to, że zabiegi mogą odbywać się w ubraniu, gdyż pole magnetyczne bez większego problemu przenika zarówno przez ubranie jak i może przenikać także przez opatrunek gipsowy. Dany element ludzkiego ciała, który jest poddawany zabiegowi, jest umieszczany w specjalnej cewce. Tym samym działanie pola magnetycznego jest ściśle skoncentrowane właśnie na zmianach chorobowych w konkretnym miejscu na ciele człowieka. Magnetoterapia nie jest zabiegiem, który w jakikolwiek sposób mógł działać niekorzystnie na ludzki organizm, a więc możemy wskazać na pełne bezpieczeństwo poddania się jej.

Magnetoterapia jest zabiegiem bardzo skutecznym, aczkolwiek bardzo ważne jest to, aby wykonać co najmniej 10 zabiegów w serii. Każdy z tych zabiegów będzie trwał od 10 do 30 minut. Tylko w ten sposób będzie można mówić o pewnej skuteczności. Pojedynczy zabieg nie przyniesie oczekiwanych skutków, a tym samym bardzo ważne jest to, aby poddać się całej serii zabiegów magnetoterapii. Mówiąc o magnetoterapii, będziemy wskazywać na bardzo wiele różnych jednostek chorobowych, które są wskazaniem do tego zabiegu. Między innymi można mówić o różnego rodzaju zmianach w tkance chrzęstnej okołostawowej, możemy mówić o zmianach zwyrodnieniowych jak również będziemy mogli wskazywać na różnego rodzaju zmiany zachodzące w układzie krążenia. Czas oczekiwania na konkretne zabiegi może być dosyć spory, ale na pewno warto czekać, gdyż stan zdrowia może mocno się poprawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *