zielony jęczmień
Dieta

Młody jęczmień wspomoże odchudzanie

Młody jęczmień już od pewnego czasu stał się bardzo popularnym produktem. Nikogo to nie zaskakuje ponieważ cechuje się ogromnymi właściwościami zdrowotnymi, a także wspomaga proces odchudzania. Po młody jęczmień warto sięgnąć w wielu sytuacjach. Swoją popularność zawdzięcza on przede wszystkim ogromnej ilości błonnika, która z kolei świetnie wspomaga nasze odchudzanie. To właśnie on pomaga nam rozprawić się ze zbyt dużą ilością kilogramów, a co za tym idzie jest niezastąpiony w diecie osób, które walczą z nadwagą.

Jak stosować młody jęczmień?

Najprostszym, a zarazem najskuteczniejszym sposobem aby spożywać młody jęczmień jest rozpuszczenie go w letniej wodzie, a następnie wypicie około 30 minut przed posiłkiem. Napój ten warto stosować dwa razy dziennie, aby w pełni efektywnie działał na organizm i poprawiał pracę metabolizmu.

Napój z młodym jęczmieniem to jednak nie jedyny sposób, aby go spożywać. Można stosować go również jako dodatek do zup, jogurtów, czy też sosów. Oczywiście znakomicie sprawdzi się również jako dodatek owocowych koktajli.

Jeżeli nie mamy czasu, aby sporządzać napój z młodego jęczmienia, czy też gotować wówczas można sięgnąć po kapsułki i tabletki, które mają także korzystne działanie.

Właściwości odżywcze młodego jęczmienia

Młody jęczmień cechuje się ogromną wartością odżywczą. W swoim składzie zawiera:

  • Witaminę A,
  • Witaminę C,
  • Witaminę K,
  • wapń
  • potas,
  • przeciwutleniacz o właściwościach antynowotworowych

Młody jęczmień działa więc nie tylko odchudzająco, ale również dostarcza do organizmu ogromną ilość witamin i składników mineralnych. Jest świetnym uzupełnieniem naszej codziennej diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *