Czy warto kupić poduszkę ortopedyczną?
Zdrowie

Czy warto kupić poduszkę ortopedyczną?

W ostatnim czasie poduszki ortopedyczne cieszą się ogromnym zaufaniem. Klienci korzystają z nich nie tylko jako element rehabilitacyjny, ale i profilaktykę. Odpowiadając na tytułowe pytanie można powiedzieć, że poduszka ortopedyczna to dobra inwestycja. Aby jednak spełniała swoje zadanie musi być odpowiednio dobrana. Jeszcze inną kwestią jest fakt, że na rynku mamy zarówno poduszki ortopedyczne do spania, jak i siedzenia. O każdej z nich warto jednak powiedzieć sobie nieco więcej.

Poduszki ortopedyczne do siedzenia

Przeznaczone głównie dla tych, których praca wiąże się z minimum kilkugodzinnym siedzeniem. A zatem skorzystają z niej pracownicy biurowi, jak i zawodowi kierowcy. Poduszka ortopedyczna przede wszystkim odciąża nasze plecy. Powoduje tym samym, że zachowujemy prawidłową sylwetkę w czasie siedzenia. Minimalizujemy tym samym ryzyko wad podstawy. Z poduszek ortopedycznych do siedzenia powinny korzystać osoby chcące poprawić stabilizacje ciała, oraz koordynacje ruchową. Dzięki nim regulowany jest także ciężar ciała przy zmianie pozycji.

Poduszki ortopedyczne do spania

Dzięki nim zachowujemy naturalną krzywiznę kręgosłupa w każdej pozycji. Poduszki ortopedyczne do spania są skierowane do osób, które rano chcą obudzić się bez bólu w okolicach pleców, szyi i karku. A wszystko to dzięki piance, która zapewniając pełne podparcie głowy jednocześnie nie odkształca się pod wpływem nacisku. Przed zakupem poduszki należy wziąć pod uwagę wzrost, wagę, szerokość barków mierzoną od podstawy szyi do głowy kości ramiennej, a także pozycje w której śpisz.

Wyróżniamy takie typy poduszek jak: poduszka w kształcie gwiazdy (dla śpiących na brzuchu), poduszkę w kształcie wałka (dla śpiących na brzuchu), poduszkę niską, miękką, z lekkim wyprofilowaniem na środku (dla śpiących na plecach).

Dodatkowe zalety

Zarówno poduszki do siedzenia, jak i do spania są bardzo wygodne. Ponadto są bardzo estetyczne i łatwe w utrzymaniu. Odporne są także na uszkodzenia.

https://www.sissel.com.pl/webpage/czy-warto-kupic-poduszke-ortopedyczna.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *