potas
Dieta

Niedobór potasu i jego skutki

O gospodarkę mineralną swojego organizmu człowiek powinien dbać każdego dnia. Istnieje wiele minerałów, które powinny pojawić się w diecie człowieka w każdym dniu. Między innymi do tych najważniejszych należy zaliczyć potas. Jego nadmierna ilość w organizmie jak również jego niedobór to bardzo groźne zjawiska, które mogą nawet stanowić bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia człowieka. Jeśli mamy do czynienia z niedoborem potasu, a na tym zjawisku chcemy tutaj skupić się w głównej mierze, to będziemy także mieć do czynienia z konkretnymi objawami, których dobrze jest nie przeoczyć. O jakie konkretne objawy w tym miejscu chodzi?

Osłabienie organizmu

Na pewno wskażemy tutaj na ogólne osłabienie ludzkiego organizmu. Jednocześnie też mamy do czynienia z pojawieniem się bóli mięśniowych oraz ze skurczami mięśni. Oczywiście owo osłabienie jest długotrwałe, a tym samym nie mówimy o czymś, co trwa tylko dzień czy też dwa dni, ale znacznie dłużej. Mówiąc o owej słabości, będziemy wskazywali zarówno na osłabienie mięśni kończyn człowieka jak również na pewne problemy trawienne oraz na pewne problemy z oddychaniem. Można tutaj mówić o dosyć wyraźnych objawach, które trudno jest nie zauważyć. Na zbyt niski poziom potasu w organizmie wpływ może mieć otyłość jak również występujące nadciśnienie tętnicze.

Potas  a dieta

Oczywiście przede wszystkim mamy do czynienia ze zjawiskiem, które wynika ze stosowania nieodpowiedniej diety na co dzień. Aby zapobiec temu zjawisku, można oczywiście i nawet należy sięgać po pewne suplementy diety zawierające potas. Niemniej jednak nie należy zapominać w tym wszystkim także o stosowaniu odpowiedniej diety, która jest tutaj czynnikiem kluczowym. Warto podkreślić, że zbyt niski poziom potasu w ludzkim organizmie jest czynnikiem, który w bardzo dużym stopniu wpływa na nieregularną pracę serca człowieka, a tym samym można mówić o bezpośrednim zagrożeniu jego zdrowia i życia. Co powinno zatem znaleźć się w codziennej diecie, abyśmy mogli mówić o prawidłowej profilaktyce związanej z utrzymaniem prawidłowego poziomu potasu w organizmie człowieka?

Jakie produkty jeść?

Na pewno można tutaj wskazać na suszone morele, na pewno również wskażemy na banany, na pestki dyni, natkę pietruszki czy też na czekoladę oraz awokado. To tylko niektóre z produktów, dzięki którym można skutecznie uzupełnić niedobory potasu w swoim organizmie. Tak naprawdę takich produktów jest znacznie więcej, a tym samym zadbanie o właściwy poziom potasu nie jest czymś bardzo trudnym. Dodamy także, że owe produkty bogate w potas należy spożywać nie tylko wówczas, gdy mamy pewne podejrzenia co do obniżonego poziomu potasu, ale warto je po prostu umieścić w codziennej diecie, aby nie dopuszczać do takiej sytuacji. Jeśli bowiem będziemy mieli do czynienia z wystąpieniem niedoboru potasu, to ów problem może mieć bardzo znamienny wpływ na pogorszenie się naszego zdrowia oraz naszego samopoczucia na co dzień. Warto zatem o tym pamiętać każdego dnia, aby móc cieszyć się dobrym zdrowiem każdego dnia i aby nie odczuwać żadnych dolegliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *