orzechy
Dieta

Orzechy makadamia i jego właściwości dla naszego zdrowia

Nie każdy z nas z pewnością wie jak wyglądają orzechy makadamia, a jeszcze mniejsze grono zapewne zna ich smak. Nie ukrywajmy, są one stosunkowo drogie i na każdą kieszeń, jednak czy warto je kupować? Jakie mają właściwości dla naszego zdrowia? Mogą zapobiegać cukrzycy czy też chorobom serca. Stosuje się je zarówno w kuchni jak i w kosmetyce. Ze wszystkich orzechów zawierają najwięcej tłuszczy nienasyconych, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Co zwierają?

Orzechy zawierają także potas, który wpływa na regulację ciśnienia, dodatkowo fosfor, który jest odpowiedzialny za mocne kości oraz niacyna, która wspiera nasz układ nerwowy. Co ciekawe są wykorzystywane w policji podczas akcji demaskacji gangsterów – pokruszone udają crack. Są one jednak najbardziej kalorycznymi orzechami. Zawierają przy tym w głównej mierze zdrowe tłuszcze, które regulują poziom cholesterolu, mają także korzystny wpływ na układ krążenia, chronią przed zawałem serca oraz choroby niedokrwiennej serca. Dodatkowo osoby, które jedzą orzechy są szczuplejsze. Wiadomo jednak, że wszystko trzeba jeść w umiarze.

Poza orzechami makadamia, drugimi pod względem zawartości tłuszczu są orzechy pekan, a tuż za nimi orzechy brazylijskie. Ponadto zmniejszają szansę na zapadnięcie na cukrzycę typu 2, miażdżycę, raka jelita grubego, choroby serca, a jeszcze pozwalają cieszyć się ludziom dłuższym życiem. Potwierdzają to badania naukowe. Stosuje się je także do wypieku ciast, ciasteczek, słodkich kremów,  a w kosmetyce regenerują skórę, nawilżają, uelastyczniają, zmiękczają oraz wygładzają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *