pilates
Pilates

Pilates – czy każdy może ćwiczyć?

O ćwiczeniach pilates mówi się, że są bardzo uniwersalne, że może je wykonywać praktycznie każdy, że wyłączeń mamy tutaj bardzo niewiele, ale jednakże z drugiej strony musimy to podkreślić, że owe wyłączenia istnieją i nie można o nich nie wspomnieć, nie można na nie nie wskazać. Jak najbardziej jest to forma treningu, która może nam pozwolić co nieco schudnąć, aczkolwiek pojęcie co nieco jest tutaj kluczowe.

Sposób na piękną sylwetkę

Jeśli chcemy utracić znacznie większą ilość kilogramów, to bynajmniej nie jest to idealna forma treningu. Poza tym jeśli mowa jest o zajęciach pilates, to na pewno należy wskazać na to, że angażują one wszystkie partie mięśni, a tym samym jeśli mamy do czynienia z jakimś urazem, jeśli mamy do czynienia z jakąś kontuzją, to pewne ćwiczenia mogą nas zaszkodzić. Oczywiście nie zawsze koniecznym będzie całkowite zrezygnowanie z owej formy aktywności, gdyż wystarczające może okazać się wyłączenie z naszego treningu pewnych ćwiczeń.

Aby jednak bardziej sprecyzować owe wyłączenia z treningu pilates, a nie dotyczą one tylko osób walczących z otyłością, wskażemy na tych, którzy odznaczają się niestabilnym ciśnieniem krwi, ostrym stanem zapalnym, których dotyczy ryzyko wystąpienia zakrzepów, które są świeżo po przebytych złamaniach, które cierpią na kręgozmyk, które przebyły niedawno zabiegi chirurgiczne, a zwłaszcza te w okolicach brzucha. Wskażemy także na osoby z przepukliną dyskową, z osteoporozą, w pierwszym trymestrze ciąży oraz w sytuacji, gdy owa ciąża jest zagrożona.

Ryzyko pilates

Nie mamy tych przeciwskazań bardzo wiele, ale one istnieją i jeśli jesteśmy w jednej z tych grup, to na pewno nie powinniśmy ryzykować i nie powinniśmy brać udziału w zajęciach pilates. Jeśli jednak owo ryzyko nas nie dotyczy, to jak najbardziej możemy w tenże trening wejść, jak najbardziej powinniśmy to zrobić z uwagi na to, że mamy do czynienia z bardzo korzystną formą aktywności fizycznej, dzięki której możemy uzyskać bardzo wiele wymiernych korzyści dla naszego zdrowia, dzięki której możemy mówić o zachowaniu dobrego zdrowia i dobrego samopoczucia również.

Wpis powstał dzięki współpracy z: http://balanced-body.pl/

One thought on “Pilates – czy każdy może ćwiczyć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *