Zdrowie

Poduszka ortopedyczna dla śpiących na brzuchu

Poranne bóle i uczucie sztywności w okolicach pleców, szyi i karku. Wielu z nas doskonale zna ten problem. Tymczasem przez tego typu dolegliwości nie tylko gorzej działamy w ciągu dnia, ale i zwiększamy ryzyko wielu schorzeń. Tu bowiem należy zwrócić uwagę na jakość naszego snu. Wśród pozycji w nocy za najmniej korzystna uważa się spanie na brzuchu. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiła się poduszka ortopedyczna, która minimalizuje szkody spania w tej pozycji.

Poduszka ortopedyczna dla śpiących na brzuchu

Według lekarzy nie ma możliwości, by śpiąc na brzuchu można zachować prawidłowe ułożenie ciała. Nie można bowiem prawidłowo ułożyć głowy, by jednocześnie nie narazić dróg oddechowych. W tym wypadku poduszki ortopedyczne określana są jako „mniejsze zło”, a jest to model płaski – czyli poduszka w kształcie gwiazdy. Twardość poduszki każdy klient powinien dostosować pod indywidualne potrzeby.

Spanie na brzuchu – na co szkodzi, a na co pomaga?

Zwróć uwagę na ułożenie twoich dłoni, gdzie zazwyczaj śpiąc na brzuchu otaczają całą poduszkę. Jak już wyżej zostało wspomniane śpiąc na brzuchu trudno jest zadbać o prawidłowe ułożenie kręgosłupa, zwłaszcza w jego dolnych częściach. Co więcej spanie w tej pozycji powoduje nacisk na kręgi. Wówczas pojawia się napięcie mięśni, które np. wywołuje poranne bóle w okolicach pleców, szyi i karku. A skoro o bólu karku mowa to ten spowodowany jest chociażby tym, że głowa cały czas skręcona jest w prawo, lub w lewo. Na brzuchu nie powinny spać osoby odczuwające bóle w okolicach kręgosłupa szyjnego, czy lędźwiowego. Jedyną zaletą spania w tej pozycji jest fakt, że górne drogi oddechowe lepiej pracują.

Dlaczego poduszki ortopedyczne?

Pomagają zachować neutralne ułożenie kręgosłupa bez względu na pozycje w czasie snu. Redukując napięcie mięśni powodują, że zwiększa się nie tylko wydajność, ale i odporność naszego organizmu.

3 thoughts on “Poduszka ortopedyczna dla śpiących na brzuchu

 1. Doskonałe ujęcie zagadnienia, wiele wnoszące do tematu.
  Niestety, nie ze wszystkim mogę się zgodzić,ale i tak gratuluję autorowi.

 2. Cześć Wam,

  Doładowałam się dobrą energia, najadłem pomarańczy i mandarynek prosto z drzewa i spaliłem skórę, a tak naprawdę
  to chciałabym powiedzieć, że nie musisz mieć wyciskarki do soków, żeby cieszyć się smakiem pysznych,
  zdrowych koktajli i soków owocowo-warzywnych. Z tym zadaniem dzielnie poradzi sobie twój blender.
  Nie martw się, zrobiony z jego użyciem sok będzie równie klarowny i aksamitny jak ten uzyskany z profesjonalnej wyciskarki.
  Wystarczy tylko poznać sposób, który pozwoli uzyskać taki efekt.

 3. Goji to unikalny produkt naturalny, ktory pomaga ustalic metabolizm i zmniejszyc ciezar. Ze wzgledu na swoj unikalny sklad jagody goji skutecznie tlumic apetyt i zapewnia dlugotrwale uczucie sytosci. Goji jest bogata w witaminy, przeciwutleniacze i mineralow wystepujacych w przyrodzie.

Comments are closed.