poduszki medyczne
Zdrowie

Poduszki dla kobiet w ciąży

Lubimy komfort i coraz większą uwagę przykładamy do tego, aby móc dobrze się wyspać. Dobrej jakości materac to jeden z istotnych elementów. Ponadto liczy się jakość poduszki do spania. Nabiera ona szczególnego znaczenia w odniesieniu do kobiet w ciąży. Jak wiadomo, w tym czasie ciało kobiety się zmienia. Tym samym dochodzi także do zjawiska pojawiających się bóli pleców, nóg. Uzyskanie odpowiedniej pozycji podczas snu nie jest niczym łatwym. W takiej sytuacji bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie specjalistycznej poduszki medycznej. Mowa jest o poduszce przeznaczonej tylko i wyłącznie dla kobiet w ciąży.

Poduszka specjalistyczna

Nie każda poduszka spełnia owe wymagania. Produkt przeznaczony dla kobiet w ciąży ma odpowiedni ergonomiczny kształt, a tym samym kobieta ma szansę ułożyć się w odpowiedniej, ulubionej i wygodnej pozycji podczas snu. Poza tym nie można nie wskazać w tym miejscu na taki aspekt, jakim jest bezpieczeństwo użytkowania takiej poduszki. Ta zakupiona w medycznym sklepie powinna posiadać stosowne certyfikaty związane z owym bezpieczeństwem. Dzięki temu nie ma mowy o jakichkolwiek bólach. Warunkiem skuteczności działania jest również wybór odpowiedniej poduszki. Tych na rynku mamy dosyć sporo. Owe poduszki mają różne kształty, a więc można wybrać dla siebie ten najbardziej odpowiedni. Dzięki zastosowaniu takiej poduszki medycznej możemy uzyskać prawidłowe podparcie:

– głowy,

– pleców,

– nóg,

– brzucha,

W ciąży jest to bardzo istotne, a nawet można powiedzieć, że jest to najważniejsze.

Poduszka typu 9

Poduszki dla kobiet w ciąży mają różne kształty. Mówimy o 7,9, literach C, U oraz J. Poduszka do spania w ciąży w kształcie litery 9 podpiera w sposób doskonały całą linię kobiecego ciała. Zwłaszcza możemy wskazać na plecy oraz brzuch. Tego rodzaju poduszka posiada strefę miękką oraz twardą. Ta pierwsza daje komfort ułożenia głowy, odciąża plecy oraz brzuch. Stefa twarda jest przeznaczona dla nóg i tym samym odciąża biodra. Tego rodzaju poduszka doskonale nadaje się do spania na lewym boku. Jest to bardzo istotne w kontekście komfortu snu kobiety jak również w kontekście dopływu krwi oraz substancji pokarmowych dla dziecka. Bez wątpienia taka poduszka jest elementem, na który powinna postawić każda kobieta w ciąży. Zdrowy sen w tym okresie jest kluczowym elementem decydującym o zdrowiu matki oraz dziecka. Mimo tego, że owa poduszka nie kosztuje mało, to jest to wydatek wart swojej ceny. Jakość snu to bardzo ważny czynnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *