poduszki ortopedyczne
Zdrowie

Poduszki ortopedyczne-aby uniknąć bólu kręgosłupa

Współcześnie tryb życia ludzi jest jednostajny, wiele czasu spędzamy w pozycji siedzącej, czy też śpimy na nieodpowiednio dobranym materacu i poduszce. To wszystko skutkuje silnymi i uciążliwymi bólami kręgosłupa. Badania dowiodły, że aż 80 % polaków uskarża się na schorzenia i problemy z kręgosłupem. Znamy sposób, aby temu zaradzić.

To jak śpisz wpływa na Twój kręgosłup

Kupując poduszkę do spania niemalże nigdy nie zastanawiamy się nad jej rozmiarem, czy też wypełnieniem. Dodatkowo nie zwracamy uwagi na jej kształt czy twardość. Tym samym, wybrana przez nas poduszka w żadnej mierze nie spełnia swych podstawowych funkcji. W wyborze poduszki nie liczy się jej kolor czy to, jak bardzo jest miękka, jeśli wybierzemy ją mając na uwadze tylko te parametry nie zapewni nam poczucia komfortu ani też nie zadba o zdrowie naszego kręgosłupa.

Jeżeli poduszka jest źle dobrana wówczas nie dostosowuje się do naturalnej krzywizny naszego kręgosłupa, tak zwanej szyjnej lordozy. Musimy zdawać sobie sprawę, że średnio w łóżku spędzamy siedem godzin na dobę, dlatego też czas ten powinien być w pełni wykorzystany na komfortowy odpoczynek.

Odpowiedni wybór poduszki ortopedycznej

Właściwy dobór poduszki ortopedycznej sprawi, że w czasie snu możesz nie tylko odprężyć się, ale także zadbać odpowiednio o kręgosłup. Obecnie na rynku mamy bardzo szeroki wybór poduszek medycznych i ortopedycznych. Możesz o nich poczytać również TUTAJ. Warto jednak mieć pewność, że Twój wybór jest sprawdzony, dlatego kieruj się kilkoma zasadami.

Istnieje kilka parametrów, na które należy zwrócić uwagę wybierając poduszkę medyczną.

  • Dobór poduszki do pozycji w której śpimy
  • Budowa naszego ciała, masa ciała
  • Twardość materaca na którym śpimy
  • Materiał z którego wykonana jest poduszka

Prawidłowy dobór poduszki pod każdym względem zapewni nam spokojny i odprężający sen. Warto jednak zaznaczyć, że dobrze dobrana poduszka to przede wszystkim troska o zdrowie dla naszego kręgosłupa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *