Zdrowie

Poduszki ortopedyczne dla mam

Ciało kobiety w czasie ciąży zmienia się każdego dnia. Choć jest to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu każdej kobiety to też jest czas w którym musi szczególnie na siebie uważać. Staje się odpowiedzialna nie tylko za siebie, ale i prawidłowy rozwój swojego maleństwa. Przyszła mama musi więc jak najwięcej wypoczywać – i to zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej na temat poduszek ortopedycznych dla przyszłych mam. W ostatnim czasie cieszą się ogromnym zaufaniem wśród kobiet w ciąży.

Poduszki dla kobiet w ciąży – przykładowe modele

Jednym z przykładów mogą być duże, puchate poduszki dające komfort snu w czasie spania na boku. Dzięki nim kręgosłup ma nie tylko zdrowe, ale i wygodne ułożenie. Poduszki dla mam mogą być szczególnie przydatne w czasie ostatnich tygodni ciąży, gdy brzuszek jest na tyle duży, że przeszkadza nawet w czasie snu. Poduszki zapewniają nie tylko wsparcie głowy, ale i pleców, czy nóg, gdzie uniesione kolana pozwalają na prawidłowe ułożenie kręgosłupa zapobiegając jego bólom. Poduszki wspierają także odpowiednie ułożenie bioder. Przede wszystkim jednak pozwalają na zachowanie prawidłowego kształtu ciała, co daje komfortowy i zdrowy wypoczynek.

Jeśli chodzi o prawidłowe ułożenie kręgosłupa to bardzo ważne jest podparcie brzucha. Dzięki środkowej części poduszki gwarantują takie podparcie. Poduszki dla mam można zwinąć w rogal, gdzie w takiej formie mogą przynieść ulgę nie tylko obolałym plecom, ale i opuchniętym nogom. Poduszki dla mam to także pomoc w opiece nad noworodkiem, w tym w czasie karmienia, gdzie gwarantuje odpowiednie podparcie ramion. Kiedy dziecko podrośnie może służyć jako pomoc w nauce do siedzenia jako tzw. stabilizator. W przypadku starszych dzieci może służyć jako poduszka do wypoczynku i zabawy.

One thought on “Poduszki ortopedyczne dla mam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *