pilates
Pilates

Reformer – platforma do pilates

Aktywność fizyczna towarzyszy współczesnemu człowiekowi w jego codzienności. Świadomość konieczności jej obecności jest coraz większa. Owa aktywność może przybierać bardzo zróżnicowane formy. Jedną z tych bardziej obecnie popularnych na pewno jest pilates. W tym względzie można ćwiczyć na wiele różnych sposobów. Można ćwiczyć z udziałem specjalistycznego sprzętu, aczkolwiek niekoniecznie. Skoro mowa o owym specjalistycznym sprzęcie, to równocześnie też nie można nie wskazać na reformery. Mowa jest o specjalistycznym łóżku do pilates. Tak naprawdę jednak sprzęt ten bardziej przypomina swego rodzaju platformę niż łóżko. Sprzęt ten został wymyślony i opracowany przez samego Josepha Pilatesa, aczkolwiek na przestrzeni lat ulegał on pewnym udoskonaleniom.

Możliwości, jakie dają reformery

Użycie reformerów podczas zajęć pilates nie jest niczym koniecznym, aczkolwiek na pewno może okazać się bardzo pomocne. Przede wszystkim należy tu zaznaczyć, że dzięki owej platformie dana osoba ma bardzo szerokie możliwości treningowe. Ćwiczenia można tutaj wykonywać w bardzo różnych pozycjach. Wiele ćwiczeń jest przeznaczonych do ćwiczeń na brzuchu, wiele do ćwiczeń na boku oraz na plecach. Tym samym można mówić o dowolnej pozycji, która danej osobie najbardziej pasuje. Między innymi można tutaj wskazać na:

– klasyczne ćwiczenia na reformerach – tutaj mamy do czynienia z szeroką grupą ćwiczeń

– ćwiczenia na reformerach z wieżą

– pilates studio – w tym przypadku mamy do czynienia z treningiem obwodowym, w którym bierze udział nie tylko reformer. Wykorzystywane są także krzesła, beczki czy też cadillac

Możliwości są bardzo szerokie, a tym samym można mówić o ćwiczeniach dostosowanych do zróżnicowanych wymagań ludzi. Każdy człowiek ma poza tym pewnego rodzaju ograniczenia. Reformery i inny sprzęt może być wykorzystywany do wykonywania bardzo zróżnicowanych ćwiczeń. Niezależnie więc od stopnia zaawansowania w treningach, niezależnie od poziomu kondycji można jak najbardziej korzystać właśnie z owych reformerów.

Reformery są wykorzystywane w klubach fitness. Można mówić o ich bardzo dużej powszechności, o ich powszechnej obecności podczas organizowanych zajęć pilates. Jest to sprzęt, dzięki któremu można wykonać znacznie więcej ilości różnych ćwiczeń. Tym samym dzięki tym łóżkom można mówić o znacznie większej ilości pozytywnych skutków związanych z ćwiczeniami pilates. Ich zakup do prywatnego domu to zasadniczo zbyt duży koszt, a więc głównie stykamy się z nimi w różnych klubach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *