soda oczyszczona
Zdrowie

Soda oczyszczona – właściwości i zastosowanie

Soda oczyszczona to moc właściwości, dlatego też znajduje szerokie rozwiązanie zarówno w lecznictwie czy też kosmetyce. Oczywiście, najczęściej jest stosowana jako zamiennik proszku do pieczenie, jednakże to nie tylko jej jedyna właściwość.

Czym jest soda oczyszczona?

Soda oczyszczona to wodorowęglan sodu, a jego właściwości odkryli mieszkańcy kolonialnej Ameryki. Przede wszystkim cechuje się właściwościami fermentującymi, dlatego idealnie wspiera wypiek ciast. Znajduje zastosowanie w kuchni, ale nie tylko.

Soda oczyszczona jest substancją żrącą, dlatego ma działanie czyszczące. Dodatkowo neutralizuje ona działanie kwasów i świetnie pochłania zapachy.

Soda oczyszczona i jej właściwości lecznicze

Soda oczyszczona znakomicie oczyszcza organizm z toksyn i służy do normalizacji pH w organizmie. Jeśli chcemy zastosować terapię z sody oczyszczonej powinniśmy wykonywać ją regularnie przez około trzy tygodnie.

Warto zaznaczyć, że soda pomoże nam również w walce z mukowiscydozą, ponieważ osoby chore mają kwaśny odczyn dróg oddechowych, aniżeli osoby zdrowe. Tym samym trudniej walczą z bakteriami. Woda utleniona neutralizuje kwaśny odczyn a tym samym bakterie są skutecznie likwidowane.

Soda znajduje także znakomite zastosowanie w łagodzeniu bólu gardła oraz kataru. W tym celu można wykonać z niej inhalacje, a także zastosować jako krople do nosa. Warto wspomnieć, że stosuje się ją również jako płukankę na gardło mieszając z solą i brązowym cukrem.

2 thoughts on “Soda oczyszczona – właściwości i zastosowanie

  1. Od lat wiadomo, że soda ma spore zastosowanie nie tylko w kuchni, ale też w apteczce domowej kogoś, kto nie boi się sięgać po medycynę naturalną. Osobiście jestem zwolenniczką zmiany diety zamiast używania czegoś do odkwaszania organizmu. Nie każdy jednak jest w stanie zmienić swoje przyzwyczajenia z dnia na dzień. Pomaga też rzucenie palenia i odstawienie alkoholu. Kawa z rana? Też zakwasza. Pamiętajcie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.