Wracające kilogramy - czyli sposoby na efekt jojo
Fundamenty

Wracające kilogramy – czyli sposoby na efekt jojo

Zbliżają się wakacje, zatem warto pomyśleć, by popracować nad sylwetką, która bez stresu pozwoli wyjść nam na plażę. Warto więc nieco bardziej przybliżyć sobie szczegóły, które pomogą Ci uzyskać Twoją wymarzoną sylwetkę.

Ekstremalne diety – szkodzą zamiast pomagać

Diety na bazie „głodówki” powodują, że nie tracisz zbędnej tkanki tłuszczowej, a wodę która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Co więcej nagłe chudnięcie powoduje, że zwiększa się ryzyko… szybkiego przybrania na wadze. Prawidłowa dieta to ta w czasie której tracimy ok. 1 kg. na tydzień.

Mniej, a częściej

Wielokrotnie potwierdzono naukowo, że rozbite posiłki przynoszą lepsze rezultaty. Ponadto jedząc w ten sposób minimalizujemy ryzyko spadku cukru we krwi. Bardzo ważnym organem jest trzustka nie produkująca enzymów umożliwiających prawidłowe trawienie. W przypadku regularności posiłków istotne jest to jaki rytm dnia prowadzimy. Należy więc dostosować je do indywidualnych potrzeb pamiętając o zachowanie stałych pór. Pamiętaj też, by kolacje jeść nie później, niż 2 godziny przed snem.

Woda – kolejny, niezbędny element

W tym wypadku najlepsza jest zwykła niegazowana, można też dodać cytryny. Woda pomaga przede wszystkim rozkładać tłuszcz w organizmie. Należy wyeliminować natomiast kolorowe, gazowane napoje.

Czytaj etykiety

Zwłaszcza przy wyborze produktów oferowanych w supermarketach. Tym samym unikniesz produktów z wysoką zawartością cukru.

Aktywność fizyczna

Nie od dziś wiadomo, że miarą sukcesu w odchudzaniu jest połączenie diety z aktywnością fizyczną. Tu mogą pomóc chociażby dłuższe spacery. Szacuje się, że w czasie odchudzania powinno przejść ok. 10 000 kroków dziennie.

Klucz dobrej diety

W przypadku diety należy przede wszystkim opierać się na radach fachowców. W każdej diecie bowiem niezbędne jest zachowanie odpowiedniej ilości kalorii, minerałów, białka, tłuszczów, węglowodanów, czy innych, niezbędnych dla zdrowia składników. Zła dieta powoduje nie tylko szybki powrót do dawnej wagi, ale i przemęczenia organizmu. W diecie istotny jest też dobry smak, dlatego warto bazować na produktach, które lubisz. Przy nienormowanym czasie pracy ważna jest też szybkość przygotowania każdego posiłku. Ważna jest też stała kontrola wagi, która pozwoli Ci nie tylko na ocenę Twojej pracy, ale i pozwoli Ci się zmotywować do dalszego działania. W tej sytuacji często pomocne okazuje się skorzystanie z usług trenera personalnego.

One thought on “Wracające kilogramy – czyli sposoby na efekt jojo

  1. Kluczem do walki z efektem jojo jest zdecydowanie regularność, a ona jest ściśle związana z nienarzucaniem sobie zbyt rygorystycznych diet (o czym jest w artykule) a także ćwiczeń. Dobrze jest iść małymi kroczkami do przodu, byle wyrobić sobie jak najwięcej zdrowych nawyków żywieniowych, a także nauczyć się regularnie ćwiczyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *