suplementy diety
Dieta

Suplementy diety, które się sprawdzają

 Suplement diety nie zastąpi prawidłowego zbilansowanego odżywania się dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Wiele osób rozpoczynając swoje życie fit, sięga po różnego typu suplementy, których na rynku jest szeroki wybór, zapominając o diecie. Jest to znaczący błąd, ponieważ jak sama nazwa wskazuje, suplementy diety powinny stanowić uzupełnienie codziennego menu.

Suplementy a odżywianie

Nawet najlepszy suplement, gdy zabraknie racjonalnego sposobu odżywania, nie spełni swojej funkcji specjaliści od aktywności fizycznej, wskazują na trzy podstawowe suplementy, po które powinny sięgnąć osoby chcące zadbać o swoje zdrowie, a które przynoszą wiele korzyści. Pierwszym z nich jest kwas Omega 3. Przede wszystkim obniża on w zdecydowany sposób ilość trójglicerydów, jak również reguluje wytwarzanie hormonu, jakim jest insulina. Ponadto zwiększona ilość dobrego cholesterolu HD w znaczący sposób poprawia nastrój, likwidując objawy depresji.

Witamina D

Drugim suplementem diety, który powinny regularnie zażywać nie tylko kobiety, jest witamina D. Jej zalecana dawka to 2000iu na dzień. Jej niedobór sprzyja takim chorobom jak nadciśnienie, cukrzyca czy osteoporoza. Dobrze wpływa także na odporność organizmu. Jeśli ktoś w aktywny sposób trenuje, nie powinien zapomnieć o kreatyninie. Pozwala ona na szybszy przyrost masy mięśniowej, który jednak odbywa się w sposób zbliżony do naturalnego. Dba o prawidłowe nawilżanie mięśni, a badania wskazują, że poprawi prace mózgu. Przyjmowana w odpowiednich ilościach, jest całkowicie bezpieczna dla organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *