pilates
Pilates

Pilates, czyli ćwiczenia w grupie

Odnosząc się do preferencji różnych osób odnoszących się do sposobu na aktywność fizyczną, można wyróżnić te osoby, które lubią trenować indywidualnie lub też grupowo. Istnieje bardzo wiele różnych możliwości odnoszących się do aktywności fizycznych. Jedną z tych, które są obecnie bardzo popularne na pewno są ćwiczenia pilates. Mimo tego, że mowa jest o ćwiczeniach popularnych w dobie współczesnej, to jednak początki pilates datuje się na początek XX wieku. Twórca metody to Joseph Pilates, osoba o wątłym zdrowiu, która jednak nie zgadzała się z tym faktem i postanowiła coś zmienić. To się udało, a system ćwiczeń pilates zyskał bardzo dużą popularność niemalże na całym świecie.

Co dają ćwiczenia pilates?

Fenomenem owych ćwiczeń jest na pewno to, że nie są one trudne. Do ich wykonywania nie ma potrzeby posiadania bardzo dużego doświadczenia jak również i wiedzy. To ćwiczenia skierowane dla każdego bez wyjątku, dla osób w bardzo różnym wieku, dla kobiet jak i dla mężczyzn. Popularność ćwiczeń pilates wynika na pewno z tego, że dzięki nim można zrealizować bardzo wiele różnych celów. Między innymi można wskazać na:

– poprawę funkcjonowania mięśni pleców, ich wzmocnienie

– poprawa równowagi

 – uzyskanie większej harmonii wewnętrznej

– poprawa sylwetki ciała

Efektów możliwych do uzyskania jest bardzo wiele, a tym samym jest to bardzo mocna motywacja dla osób, które chcą uzyskać coś więcej.

Jeśli ćwiczyć to w grupie

Ćwiczenia pilates są bardzo specyficzne. Sekretem ich skuteczności jest w głównej mierze dokładność wykonania każdego z ćwiczeń. Z jednej strony powiemy, że różnych ćwiczeń mamy bardzo wiele. Tym samym zajęcia takie nie muszą być monotonne, można je na bardzo różne  sposoby urozmaicać. Poziom trudności również może być bardzo mocno zróżnicowany. Ćwiczenia te jak najbardziej nadają się dla osób początkujących, a tym samym można potwierdzić, że dla każdego. Owa dokładność powoduje, że tak naprawdę trudno jest cokolwiek osiągnąć w sytuacji, gdy wszelkie ćwiczenia będziemy wykonywać samemu indywidualnie.

Pilates to ćwiczenia łatwe, nie wymagające wiedzy, ale tylko zaangażowania. Jednakże równocześnie bardzo istotnym elementem jest stosowany sprzęt. Możliwości w tym względzie jest bardzo wiele. Stosowane są reformery, piłki, krzesła jak również i beczki do pilates. Każdy ze sprzętów pozwala na uzyskanie określonych efektów, każdy pozwala wzmocnić uzyskiwane rezultaty.

Pilates to ćwiczenia, dzięki którym można bardzo wiele uzyskać. Są one bardzo powszechne, aczkolwiek bardzo ważne jest to, aby każde wykonywane ćwiczenie było wykonane bardzo dokładnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *