Zdrowie

Zdrowy kręgosłup to zdrowy sen

Poranne bóle i uczucie dyskomfortu w okolicach pleców, szyi i karku. Uczucie nie tylko nieprzyjemne, ale często może być początkiem trudnych do wyleczenia schorzeń. Ważne więc, by nie tylko nie bagatelizować tych objawów, ale możliwie im zapobiegać. Tym bardziej, że aktualnie na problemy z kręgosłupem cierpią coraz młodsi. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się poduszki ortopedyczne do spania.

Zdrowotne właściwości poduszek

Oprócz wyżej wspomnianej redukcji bóli poduszki przede wszystkim doskonale odciążają nasze plecy w czasie snu. Dzięki nim kręgosłup zachowuje neutralna pozycje bez względu na pozycje w której się znajduje. Minimalizuje się też ryzyko wielu schorzeń, w tym wad postawy. Swoje zdrowotne właściwości poduszki ortopedyczne do spania zawdzięczają piance z której są wykonane. Dobrej jakości pianka nie odkształca się pod wpływem nacisku dzięki czemu z poduszki można korzystać przez długi okres czasu.

Typy pianek

Choć na rynku dostępnych jest kilka rodzajów to do najczęściej stosowanych zaliczyć można np. piankę termoplastyczną. Inaczej określana jako pianka z pamięcią, memory, lub visco elastic. W tym przypadku skierowana jest do osób mających konkretne problemy z kręgosłupem, a zwłaszcza odczuwających bole pleców, karku, czy szyi. Pianka termoplastyczna gwarantuje pełne podparcie głowy z równomiernym rozłożeniem sil nacisku na poduszkę. Dopasowuje się również do ułożenia i temperatury ciała w czasie snu. Jeśli chodzi o formę profilaktyki to najlepiej sprawdzi się pianka poliuretanowa, która nie wymaga dopasowania do kształtu szyi, a przy tym bardzo dobrze zachowuje wentylacje.

Dodatkowe zalety poduszek ortopedycznych

Poduszki ortopedyczne do spania są bardzo estetyczne, dzięki czemu dobrze prezentują się w każdej sypialni. Warto podkreślić, że z wyglądu w zasadzie nie różnią się od tradycyjnych poduszek. Są również łatwe w utrzymaniu, a co najważniejsze – wygodnie się na nich śpi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *