jazda na wrotkach
Trening

Dlaczego warto jeździć na wrotkach

Jazda na wrotkach to zdecydowanie sport dla każdego. Są znacznie bezpieczniejsze niż rolki, gdyż rozstawienie kół sprawia, iż są stabilniejsze i trudniej w nich o stracenie równowagi. Świetnie sprawdzają się dla dzieci, które mogą towarzyszyć rodzicom w takich przejażdżkach. Jest to bez wątpienia świetne rozwiązanie na spędzanie wiosennych czy letnich popołudni zwłaszcza, gdy pogoda zachęca do aktywnego wypoczynku.

Zalety jazdy na wrotkach

Jazda na wrotkach wymaga koordynacji ruchowej, podczas której pracują wszystkie mięśnie. Po wrotki chętnie sięgają osoby, które pragną wyrzeźbić  nogi, pośladki, ramiona i brzuch oraz dodatkowo spalić kilka nadprogramowych kilogramów. Ten rodzaj sportu nie wymaga jakiś specjalnych umiejętności, jednak świetnie poprawia naszą kondycję. Dzieje się tak za sprawą poprawy wydolności układu oddechowego i lepszego ukrwienia komórek. Uprawiając ten sport na świeżym powietrzu dotleniamy nasz mózg i ćwiczymy zmysł równowagi. Co ważne, jazdę na wrotkach charakteryzuje płynny ruch, czyli nasze stawy nie są tak obciążone, jak na przykład podczas biegania. Warto jednak wiedzieć, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas jazdy na wrotkach. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w kask i ochraniacze. Należy też wybierać trasy z dala od dróg szybkiego ruchu.

Nawierzchnia wybranej trasy powinna być w miarę równa, co nie oznacza, ze pozbawiona wzniesień. Jazda pod górkę wymaga większego wysiłku, dzięki czemu nasze mięśnie pracują efektywniej. Najważniejsze jest natomiast to, aby nie zapominać o spożywaniu odpowiedniej ilości wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *