melisa
Zdrowie

Melisa na brak snu

Każdego dnia żyjemy w ciągłym biegu. Nie mamy czasu na odpoczynek i relaks. Każdy dzień przepełniony jest obowiązkami i stresem. Tym samym możemy mieć poważny problem z naszymi nerwami, które nie dają nam spać. Kiedy cierpimy na bezsenność związaną z codziennym stresem warto sięgnąć po melisę, która zawiera w sobie uspokajającą melatoninę.

Jak działa melatonina?

Melatonina nie tylko uspokaja, ale również działa nasennie, co sprawia, że określana jest, jako hormon snu. Pojawia się głównie w szyszynce, zaś jej poziom zależy od pory dnia oraz natężenia światła. Największe stężenie melatoniny obserwuje się około 3 nad ranem. Melatonina występuje nie tylko w ludzkim organizmie, ale także w świecie zwierząt i roślin.

Melatonina jest niezbędna, aby nasz zegar biologiczny mógł prawidłowo funkcjonować, regulować fazy snu i przesyłać owe potrzeby do mózgu. Często jednak jej działanie zostaje zaburzone, ponieważ jesteśmy zestresowani, a dodatkowo sztuczne światło negatywnie oddziałuje na pracę naszego mózgu. Warto, więc sięgnąć przed snem po melisę, która zawiera znaczną ilość melatoniny. Dzięki niej nie tylko uspokoimy się, ale również szybciej zaśniemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *