zdrowy kręgosłup
Zdrowie

Jak dbać o kręgosłup?

Ogromna ilość ludzi w naszym kraju ma problemy z bólem pleców, ma problemy ze skrzywieniem kręgosłupa. Jest to bardzo poważny problem, który skutkuje nieodwracalnymi zmianami. Prowadzony przez nas tryb codzienności jest głównym powodem tego, że wiele osób cierpi na różnego rodzaje chorób kręgosłupa, cierpi z powodu bólu pleców. Przyjmowanie niewłaściwej pozycji podczas siedzenia, zbyt długie godziny spędzane w pozycji siedzącej powodują, że mamy do czynienia z powszechnością zjawiska skrzywienia kręgosłupa.

Zatroszcz się o zdrowie kręgosłupa

Co jednak możemy zrobić, aby tę sytuację chociaż w pewnym stopniu móc odwrócić? Na pewno pomocnym może być postawienie na wzmożoną aktywność fizyczną. Poza tym również bardzo ważne jest przyjmowanie odpowiedniej postawy ciała podczas siedzenia oraz leżenia. Istotne będzie także sięgnięcie po specjalistyczne produkty jak poduszki medyczne do siedzenia, do spania. Produktem, o którym nie można w tym miejscu nie wspomnieć, jest odpowiedni materac do spania. Istotnym faktem jest to, aby swój materac co kilka lat wymieniać, co też nie jest regularnie spotykanym zwyczajem.

Niewłaściwa pozycja podczas snu, niewłaściwa twardość materaca powoduje zbyt duży nacisk na rdzeń kręgowy oraz na poszczególne kręgi, na ściśnięcie kręgosłupa. Przez to właśnie pojawia się ów ból i mamy do czynienia z problemami z kręgosłupem. Dbałość o kręgosłup należy wpajać od najmłodszych lat, aby stało się to swoistym nawykiem, aby było to czymś naturalnym, a nie czymś nadzwyczajnym, co zdarza się od czasu do czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *