Zdrowie

Jak dobiera się poduszki ortopedyczne?

Poduszki ortopedyczne do spania czy też do siedzenia, to produkt, który w dobie współczesnej zyskał sporo na znaczeniu. Owe poduszki ortopedyczne są bowiem bardzo dobrym, bardzo korzystnym rozwiązaniem w kontekście pojawiających się bóli kręgosłupa. Owe bóle wynikają na pewno z niewłaściwej jakości materaca, na którym dana osoba śpi, z niewłaściwej jakości stosowanych poduszek. Na pewno również bardzo mocny wpływ na to ma styl prowadzonego życia. Jeśli brakuje w nim aktywności fizycznej, jeśli dana osoba spędza wiele godzin w pozycji siedzącej, to dla zdrowia jej kręgosłupa jest to zabójcze. Dlatego właśnie taką popularność mają owe poduszki ortopedyczne. Nie są one magicznym przedmiotem, ale znacząco pomagają. Warto jednak dla wzmocnienia owej skuteczności działania poduszek ograniczyć negatywny wpływ wszelkich czynników na zdrowie kręgosłupa.

Nie każda poduszka jest taka sama

Poduszki ortopedyczne do spania i do siedzenia to produkty zdrowotne, ale nie oznacza to, że wybór jakiegokolwiek modelu, wielkości, rozmiaru, kształtu będzie miał tak samo korzystny wpływ na zdrowie kręgosłupa danej osoby. Mówiąc o tym aspekcie, należy na pewno wskazać na czynniki, od których zależy skuteczność poduszki ortopedycznej. Mowa jest zatem o:

  • preferowanej pozycji do snu
  • rozmiarów danej osoby – wzrost, sylwetka ciała
  • rodzaju czynnika wpływającego na kręgosłup

Poduszki ortopedyczne do spania mają bardzo różne kształty. Sekretem ich działania jest na specjalistyczna pianka termiczna, która pozwala na idealne dopasowanie do krzywizny kręgosłupa. Niewłaściwy dobór poduszki ortopedycznej może skutkować tym, że dana osoba nie będzie mogła uzyskać żadnej poprawy w kwestii usunięcia lub zniwelowania bóli pleców. Wybór owej poduszki powinien być zatem kwestią bardzo indywidualną. Niewątpliwie również należy wskazać na preferowaną pozycję ciała w trakcie snu. Każdy ma swoją i to należy uwzględnić w momencie, w którym ktoś dokonuje zakupu specjalistycznej poduszki medycznej. Poduszki dla osób śpiących na plecach, na boku oraz na brzuchu to trzy zupełnie odrębne produkty. Wskazano również na taki aspekt jak czynnika wpływające na zdrowie kręgosłupa. Tutaj raczej mowa jest o poduszkach przeznaczonych do siedzenia. Jeśli bowiem ktoś spędza wiele godzin przy komputerze lub za kółkiem, to taka poduszka ortopedyczna będzie mogła zniwelować niekorzystne zmiany, jakie mogą zachodzić w kręgosłupie. W tym względzie można wskazać na poduszki ortopedyczne, na podkładki pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa jak również na poduszki/ podkładki sensomotoryczne. W tym względzie każdy powinien dobrać taki produkt, jaki będzie dla niego najbardziej wygodny.

Mówiąc o kwestiach związanych z wyborem poduszki ortopedycznej do spania czy też do siedzenia, należy także wskazać na to, aby zakupów dokonywać w specjalistycznym sklepie medycznym. Tam można bowiem liczyć na profesjonalne doradztwo, można liczyć także na to, że dany produkt będzie odznaczał się wysoką jakością potwierdzoną stosownym certyfikatem.

Polecamy również: Poduszki do spania – dlaczego warto wybrać poduszkę ortopedyczną?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *