pilates
Pilates

Pilates – popularna forma treningu

Coraz szersza grupa osób ma pełną świadomość tego, że aktywność fizyczna jest czymś nieodzownym, co powinno zająć właściwe miejsce w codzienności. Dostępnych form aktywności mamy bardzo wiele. Niemniej jednak nie każda z nich będzie na tyle uniwersalną, aby móc ją stosować niezależnie od stanu zdrowia oraz innych okoliczności. W niektórych przypadkach możemy mówić o zbyt dużym obciążeniu kręgosłupa. Jednakże na pewno nie można tak powiedzieć w odniesieniu do pilates, który od kilkunastu lat zyskuje w Polsce coraz większą popularność.

Pilates w Polsce

PIlates to forma ćwiczeń, która została stworzona przez Josepha Pilatesa w początkach XX wieku. Mimo to w naszym kraju ta forma ćwiczeń nie była przez bardzo długi czas popularna. Joseph Pilates przeniósł swoją działalność do USA i być może to właśnie spowodowało brak informacji na ten temat. Ostatecznie początki pilatesu w naszym kraju do rok 2000. Mariola Bojarska- Ferenc, absolwentka AWF-u w Warszawie jest uznawana za tę osobę, która rozpopularyzowała pilates w kraju. Z uwagi na to, że osoba ta nie tylko była absolwentką kierunku wychowania fizycznego, ale także producentką i dziennikarką, to tym samym wprowadziła wiedzę o pilatesie do mediów. Prowadząc zajęcia propagujące różne formy fitness w programie śniadaniowym, przekazała wiedzę i zaraziła tym miliony Polaków. Należy tutaj również wspomnieć o pani Izabeli Stasiakowskiej, która w tym samym czasie stworzyła szkolenia i kursy dla instruktorów pilatesu.

Pilates dzisiaj

W czasach współczesnych mamy do czynienia z bardzo dużą popularnością zajęć pilates. Cieszą się one wzięciem z uwagi na to, że dzięki nim można zrealizować bardzo wiele celów. Dzięki pilates można mówić o:

– wzmocnieniu mięśni grzbietu

– nauce prawidłowego oddychania

– wzmocnieniu różnych partii mięśniowych

– poprawie sylwetki swojego ciała

– nauczeniu się właściwej postawy ciała

Pilates w Polsce to współcześnie nie tylko wiele studiów pilates, wiele różnych ośrodków, w których prowadzone są zajęcia. Pilates to wielu bardzo dobrze wykształconych instruktorów. Ponadto również bardzo profesjonalny sprzęt – maty, reformery, krzesła oraz wiele innych. Dzięki profesjonalnemu prowadzeniu zajęć z użyciem zaawansowanego sprzętu powoduje, że wiele osób odczuwa realną poprawę swojego zdrowia. Istotne jest na pewno to, że dzięki pilates można mówić tylko o korzyściach, można mówić o bardzo dużej łatwości wykonywania poszczególnych pozycji ćwiczeniowych pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *