serce
Zdrowie

Podstępna niewydolność serca

W dobie, gdy mamy do czynienia z powszechnym stresem, złą jakością jedzenia, z bardzo dużą ilością używek, zwiększona zachorowalność na choroby serca jest faktem. Jedną z bardziej podstępnych przypadłości związanych z tym organem jest niewydolność serca. Tak naprawdę większość osób nie zwraca uwagi na pierwsze objawy niewydolności serca. Na samym początku mamy często do czynienia z ogólnym zmęczeniem.

Niedomaganie serca

Zasadniczo nikt nie kojarzy tego faktu z niedomaganiem serca, a jednak to może być powodem. Niewydolność serca jest schorzeniem, które objawia się brakiem możliwości uzyskania prawidłowej pracy serca, a tym samym dostarczaniem odpowiedniej ilości tlenu do poszczególnych komórek. Łatwo jest to rozpoznać, ponieważ człowiek ma problemy z wykonywaniem codziennych, prostych czynności. Jednakże zazwyczaj człowiek nie kojarzy takich objawów z tym organem, którym jest serce. Z czasem objawy się nasilają. Dochodzi również do gromadzenia się wody w organizmie, do niekorzystnych zmian hormonalnych jak również do powiększenia się komór sercowych. Przy niewydolności serca mamy do czynienia nie tylko ze zmęczeniem, ale również dochodzi do tego obrzęk nóg czy też duszności oraz szybki przyrost masy ciała. Rozpoznanie tejże choroby jest zarówno proste jak i trudne.

Zwróć uwagę na objawy

Bagatelizujemy objawy, zrzucamy fakt zmęczenia na brak wystarczającej ilości snu. Tymczasem, jeśli zwykłe, codzienne czynności sprawiają nam trudności i bardzo szybko się przy nich męczymy, to wówczas jest to dla nas sygnał do tego, aby bezwzględnie udać się do lekarza. Prawdopodobieństwo wystąpienia niewydolności serca jest w takim przypadku bardzo duże. Ta przypadłość dotyka zasadniczo osoby po sześćdziesiątym roku życia, aczkolwiek nie oznacza to wcale, że współcześnie owa granica wiekowa nie obniżyła się i to znacząco. Na niewydolność serca narażone są znacznie młodsze osoby. Ta choroba nie zaniknie sama, nie wystarczy porządnie się wyspać. Tutaj należy działać we współpracy z lekarzem specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *