Poduszka ortopedyczna na kręgi szyjne
Zdrowie

Poduszka ortopedyczna na kręgi szyjne

Siedzący tryb życia – to styl dnia, który dotyczy wielu z nas. Praca przed komputerem, czy za kierownicą samochodu, to niestety zawody wiążące się z przesiadywaniem w jednej pozycji do nawet kilkunastu godzin dziennie. Taki stan rzeczy niestety dość szybko odbija się na zdrowiu kręgosłupa, gdzie problemy zaczynają się przeważnie od uczucia usztywnień i bóli kręgosłupa. Grunt jednak, by nie bagatelizować tych objawów, gdyż zaniedbane mogą prowadzić do poważniejszych schorzeń. Poduszka ortopedyczna na kręgi szyjne – to jedno z najpopularniejszych ostatnio rozwiązań. Przybliżymy sobie nieco bardziej te do siedzenia.

Czym są i jak działają?

Poduszki ortopedyczne do siedzenia zazwyczaj mają kształt fotela i są w formie nakładki, którą kładzie się na autentyczne siedzenie. Tego typu poduszki przede wszystkim są doskonałym wsparciem ortopedycznym, gdzie masując mięśnie powodują, że te nie ulegają zastygnięciu. Co ważne również tego typu poduszki nie odkształcają się pod wpływem nacisku i są odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Ponadto są bardzo wygodne.

Jeszcze innym typem poduszek ortopedycznych do siedzenia są tak zwane nakładki na krzesło charakteryzujące się małymi wystającymi punkcikami masującymi mięśnie nóg, ud, oraz pośladków. Dodatkową zaletą tego typu poduszek jest fakt, że są one bardzo estetyczne i łatwe w utrzymaniu.

Przed komputerem siedź prosto

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak proste nawyki mogą mieć wpływ na zdrowie naszego kręgosłupa, a jednym z nich jest prawidłowe siedzenie przed ekranem monitora. A zatem siedząc przed komputerem zadbaj o to, aby twój wzrok znajdował się na wprost monitora (głowa nie może się w żadną stronę przechylać), dłonie oparte na klawiaturze powinny tworzyć kąt prosty, podobnie jak ułożenie ud na krześle, plecy nie mogą się garbić będąc jak najbardziej wyprostowane. Jeśli chodzi o nogi, to powinny mieć one przestrzeń pod biurkiem. Niezwykle ważne jest również ułożenie stóp, gdzie ważne jest, aby one nie wisiały, gdyż źle to wpływa nie tylko na zdrowie kręgosłupa, ale i kład krążenia, dlatego jeśli musisz podwyższyć swoje krzesło, to pod stopy zapewnij sobie podpórkę. Ważne też, aby Twoje plecy miały porządne oparcie.

Za kierownicą też dbaj o siebie

A zatem jeśli planujesz kilkugodzinną podróż, to warto 15 minut przed trasą przeznaczyć na krótką przebieżkę, podskoki, czy proste wymachiwania rękoma. Ponadto należy robić przystanki przynajmniej co 1,5 godziny pamiętając o tym, by w ich czasie również się rozruszać. Co więcej zwykłe stanie w korku możesz przeznaczyć na rozprostowanie zastygniętych mięśni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *