Poduszki ortopedyczne
Zdrowie

Poduszki ortopedyczne – wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

Zdrowie kręgosłupa jest bardzo cenne. Często jednak nie zdajemy sobie z tego sprawy i nie potrafimy zapewnić mu odpowiednich warunków do regeneracji. Dziś jak wiemy żyjemy intensywnie – pracując całymi dniami, gorzej się odżywiając, a do tego wszystkiego dochodzi ciągły stres, który tylko napina nasze mięśnie… Taka sytuacja dość szybko przeradza się w początkowe uczucie sztywności, które z czasem może przerodzić się w bóle. Warto więc im zapobiegać, a jednym z lepszych rozwiązań mogą okazać się poduszki ortopedyczne.

Poduszki ortopedyczne – co to jest?

Jak sama nazwa wskazuje poduszki ortopedyczne mają za zadanie przede wszystkim wspierać podstawę kręgosłupa. Tym samym można uniknąć nie tylko wielu schorzeń kręgosłupa, ale i wad postawy. Wśród poduszek ortopedycznych jednak wyróżniamy podstawowe rodzaje.

Poduszki ortopedyczne do spania

Wśród tych poduszek wyróżniamy trzy typy, które kierowane są pod pozycje w których zasypiamy. Tak więc jeśli śpisz na boku (niezależnie na którym), to najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie poduszka w kształcie „wałka”. Opcja dla śpiących na brzuchu, to poduszka w kształcie gwiazdy. Tym co z kolei lubią spać na plecach zalecana jest poduszka niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku. Poduszki ortopedyczne do spania pozwalają na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa niezależnie od pozycji w której się znajdujemy. W ich przypadku niezwykle istotna jest pianka z której jest wykonana – ta odporna na punkt nacisku, dzięki czemu nie ulega odkształceniu nawet po dłuższym czasie. Ponadto jest bardzo wygodna. Krótko mówiąc – dzięki tym poduszkom mamy zdrowy i komfortowy sen. Tego typu poduszki są również bardzo wygodne i estetyczne.

http://www.sissel.com.pl/category/zdrowe-spanie-poduszki-ortopedyczne

Poduszki ortopedyczne do siedzenia

Poduszki ortopedyczne do siedzenia są idealnym rozwiązaniem zarówno dla pracujących w biurze, tym samym spędzając po kilka godzin przed komputerem, jak i dla kierowców, którzy nierzadko spędzają za kierownicą nawet kilkanaście godzin na dobę. Tego typu poduszki zapewniają bowiem ochronę dla odcinka lędźwiowego kręgosłupa, który w przypadku siedzącego trybu życia jest szczególnie narażony. Poduszki te zazwyczaj mają kształt nakładki, którą kładzie się na prawdziwy fotel.

Oprócz wyżej wspomnianych poduszek mamy też nakładki na krzesło. Te z kolei głównie koncentrują się na mięśniach nóg, ud i pośladków. Same nakładki charakteryzują się często małymi wystającymi punkcikami masującymi wspomniane mięśnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *