Im jest się starszym tym trudniej zadbać o kondycje fizyczną. Osoby w podeszłym wieku są szczególnie narażone na wszelkiego rodzaju kontuzje, czy urazy. Jeszcze poważniej wygląda kwestia, gdy mamy do czynienia z takimi dolegliwościami jak zawał serca, czy udar mózgu. Wtedy to niezwykle ważny jest możliwie jak najszybszy powrót do chociażby częściowej (jak i często całkowitej) sprawności. Oto jednak może zadbać wyłącznie dobra rehabilitacja. W związku z tym poduszka rehabilitacyjna, to produkt o którym warto powiedzieć sobie nieco więcej.
Poduszka rehabilitacyjna – jak działa?
Dzięki tego typu poduszkom przede wszystkim kręgosłup zachowuje naturalną krzywiznę kręgosłupa niezależnie od pozycji w której aktualnie się znajduje. Same tego typu poduszki jednak przede wszystkim likwidują bóle i uczucie sztywności kręgosłupa, które tak często są podstawowym objawem wielu poważnych schorzeń. Dodatkowym atutem tego typu poduszek jest to, że są one bardzo wygodne.
Liczy się odpowiednia pianka
W tym miejscu jednak warto sobie powiedzieć, że poduszka rehabilitacyjna będzie spełniała swoje założenia tylko wtedy, gdy będzie odpowiednio dobrana. W przypadku poduszek rehabilitacyjnych niezwykle istotna jest pianka, która powoduje, że poduszka ta nie odkształca się pod wpływem nacisku zapewniając tym samym nie tylko zdrowy, ale i wygodny sen. W przypadku, gdy mamy do czynienia z określonymi problemami kręgosłupa, w tym z bólami szyi, czy karku polecana jest pianka termoplastyczna, która zapewnia pełne podparcie głowy, oraz równomierne rozłożenie sił nacisku na poduszkę. Rodzaj poduszek dobierany jest jednak przede wszystkim pod pozycje w której zasypiamy.
Rodzaje poduszek rehabilitacyjnych
Tu głównie wyróżniamy trzy rodzaje. Poduszki w kształcie wałka, to propozycja dla osób zasypiających na boku, poduszka w kształcie gwiazdy skierowana jest dla śpiących na brzuchu, z kolei poduszka niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku, to idealna opcja dla zasypiających na plecach.
Polecamy: http://www.sissel.com.pl/sissel-deluxe.html
Rehabilitacja kluczem do sukcesu
Jak już wyżej zostało wspomniane w wielu przypadkach takich jak udar mózgu, czy zawał serca, odpowiednia rehabilitacja, to pewnego rodzaju gwarancja powrotu do choć częściowej sprawności zarówno fizycznej, jak i intelektualnej. Poza wspomnianymi poduszkami ortopedycznymi, ważne, aby nie zabrakło dodatkowych zajęć najlepiej pod okiem fachowca. Masaże, rozciągania, to podstawowe ćwiczenia pozwalające na powrót do sprawności. Nie od dziś wiadomo również jak dobrym sposobem na rehabilitacje są zajęcia pod wodą. Pływanie bowiem nie tylko stymuluje pracę kręgosłupa, ale i redukuje napięcie mięśniowe. Dzięki wodzie zyskuje także układ oddechowy.