dziennik treningowy w internecie
Fundamenty

Dziennik treningów w internecie

Chcemy ćwiczyć, ale dlaczego? Główny powód to zazwyczaj zgubienie kilku zbędnych kilogramów, chęć uzyskania wymarzonej sylwetki, czy rzeźby. Dla wielu jednak aktywność fizyczna jest pewnego rodzaju hobby, sposobem na walkę ze stresem dnia codziennego, czy dobrym wykorzystaniem wolnego czasu.

Inną kwestią pozostaje fakt, czy decydujemy się na wykupienie pakietu na siłowni, indywidualne ćwiczenia pod okiem trenera personalnego, czy też działamy na ,,własną rękę”. We wszystkich tych przypadkach należy jednak pamiętać o jednym – dzienniku treningów. Ma on wiele zalet, jakich? Przekonajcie się sami!

Masz wszystko pod kontrolą

Czyli nie ma wymówki ,,zapomniałem o ćwiczeniach”, albo ,,nie chce mi się iść na trening”. To może być przydatne szczególnie dla osób intensywnie pracujących zawodowo, gdzie jak wiadomo, dziś takich osób nie brakuje. Tego typu dziennik dokładnie rozplanuje nasz program treningowy, dzięki temu przed oczami będziemy mieli nie tylko suchy program ćwiczeń, ale i plan naszych założeń. Krótko mówiąc – dziennik treningowy staje się tym samym dla nas motywacją do dalszych działań, nie pomijając faktu, że warto zapisywać co jakiś czas nasze osiągnięcia, a to dopiero bodziec do dalszej pracy!

Co musi zawierać dziennik?

Punkt pierwszy – godzina rozpoczęcia, zakończenia i rodzaj wykonywanego treningu. W zależności od danego ćwiczenia możesz zapisywać ilość przebiegniętych kilometrów, długość pokonanego odcinka na rowerze. Samopoczucie w czasie ćwiczeń, czy ilość danego dnia, to czynniki, które choć wydają się bardziej przyziemne są nie mniej ważne od samego treningu (pamiętaj – regeneracja jest tak samo istotna, co sam trening), dlatego je również warto zapisywać, a aby mieć to wszystko po układane warto skorzystać z dzienników internetowych.

Dlaczego on – line?

Oczywiście karteczki nalepione na lodówce, czy notesiki, jest to metoda, jednak o tyle zawodna, że wspomniane rzeczy zwyczajnie szybko się gubią… w internecie mamy wszystko w jednym miejscu, możemy na wszystko zerknąć o każdej porze dnia i nocy.

Słynne apki

Czyli aplikacje na smartfon pozwalające nie tylko na rozpisanie programu ćwiczeń, ale i zapisanie wyżej wspomnianych detali. Jeśli decydujesz się na przykład zgubić zbędne kilogramy, to warto byś co jakiś czas wstawiał swoje zdjęcie w celu dowodu na osiągane postępy.

Jeśli chodzi o jakikolwiek dziennik, to nie zapominaj również o diecie, która idąc w parze z programem treningowym jest gwarancją sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *