przeziębienie w ciąży
Zdrowie

Przeziębienie w ciąży

Ciąża to bez wątpienia wyjątkowy stan, w którym powinno się ograniczyć zażywanie leków do niezbędnego minimum. Niemniej nie oznacza to, że przyszła matka powinna czekać, aż objawy same ustąpią, gdyż dużo bardziej groźne od zażycia leków będą powikłania, kute mogą bezpośrednio zagrażać zarówno matce jak i dziecku.

Jak walczyć z przeziębieniem?

Z lekkim przeziębieniem kobieta w ciąży może poradzić sobie sama, stosując domowe sposoby na walkę z tymi dolegliwościami. Jednak gdy objawy się utrzymują bądź nasilają, niezbędna jest wizyta u lekarza rodzinnego albo ginekologa. W walce z rozwijającą się chorobą bardzo ważny jest odpoczynek. Trzeba dać szansę organizmowi, aby mógł zmobilizować wszystkie siły, jakimi dysponuje do walki z wirusem. Należy pamiętać, że przegrzanie jak i wyziębienie sprzyja rozwojowi choroby, dlatego należy się ubierać stosownie do temperatury. Warto też zainteresować się nawilżeniem pomieszczeń, w którym przebywamy. Ogrzewanie znaczenie osusza powietrze, dlatego świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju nawilżacze powietrza, bądź mokry ręcznik zarzucony na grzejnik. Kolejnym zalecenie jest picie dużej ilości wody w małych porcjach.

W walce z przeziębieniem świetnie sprawdza się napar z imbiru, który można wzbogacić miodem i czosnkiem. Ten sam efekt uzyskamy pijąc ciepłe mleko z miodem, czosnkiem i masłem. Ważne jest również dbanie o układ odpornościowy, który można pobudzić wychodząc na spacer. Oczywiście jeśli nie pojawiła się gorączka ani kaszel. Sam katar nie jest przeciwwskazaniem do spacerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *