sport
Trening

Sport w codzienności

Nie można mówić o dobrym samopoczuciu na co dzień, nie można mówić o witalności, o dobrym zdrowiu jeżeli nie ma w naszej codzienności obecnej aktywności fizycznej. Jest to oczywiście pojęcie bardzo szerokie. Bynajmniej jednak nie chodzi tutaj o zawodowe uprawianie jakiejkolwiek dyscypliny sportowej, ponieważ to rządzi się zupełnie odrębnymi prawami.

Aktywność fizyczna

 Mówiąc o obecności aktywności fizycznej w naszej codzienności, będziemy chcieli w głównej mierze wskazać na to, że powinna ona sprawiać nam przyjemność. Jeżeli bowiem dane ćwiczenia nie będą związane z przyjemnością, jeśli nie będą nam satysfakcji, jeżeli będziemy się do nich zmuszać, to trudno nam będzie wytrwać. Istotnym elementem jest w tym miejscu wybór takiej dyscypliny, której uprawianie nie nastręczy nam żadnych trudności natury technicznej. Możemy bowiem lubić jazdę na rowerze, ale nie być w posiadaniu dobrej jakości roweru. Tym samym łatwo jest w takiej sytuacji się po prostu poddać.

Należy wybrać taką formę ruchu, która jest dla nas przyjemnością i która również jest możliwa to realizacji. Sport w naszej codzienności nie musi zbyt wiele od nas wymagać. Wystarczy bowiem, że każdego dnia pozwolimy sobie na spacer, a to dla naszego zdrowia będzie element, który pozwoli nam na lepsze zadbanie o swoje zdrowie. Brak aktywności fizycznej przekłada się na brak energii, na zmniejszenie ogólnej odporności organizmu, wpływa na ryzyko wystąpienia różnych chorób, w tym można wskazać na bardzo groźne choroby serca czy też na cukrzycę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *