rozgrzej sie zimą
Dieta

Rozgrzej się w czasie zimy

Kiedy za oknem spada temperatura, robi się zimną bardzo trudno zachować nam doskonałe samopoczucie, a także cierpimy wciąż przez wychłodzenie naszego organizmu. W takich sytuacjach powinniśmy sięgnąć po produkty, które zawierają ogromną ilość substancji odżywczych, witamin, minerałów, a także mają właściwości rozgrzewające.

Przyprawy które rozgrzeją Twój organizm

W zimowym okresie powinniśmy sięgnąć po przyprawy, które to rozgrzeją cały nasz organizm. Do menu włączyć więc należy między innymi:

  • Papryka
  • Kardamon
  • Pieprz curry
  • Czosnek
  • Wanilia

Stosując te przyprawy, nawet w największe mrozy Twój organizm będzie doskonale przygotowany, a co za tym idzie nie będziesz odczuwał zimna, a także będziesz cieszył się doskonałym samopoczuciem.

Rozgrzewająca zupa z czarnej fasoli

Prawdziwą gwiazdą menu, która potrafi doskonale rozgrzać nasz organizm jest czarna fasola. To produkt, który połączony z kminkiem i czerwoną papryka pozwoli nam przetrwać nawet najniższe temperatury. Zupa z czarnej fasoli wzmacnia nasz układ odpornościowy, a także jest doskonałym źródłem żelaza i miedzi. W jej składzie znajduje się też wiele przeciwutleniaczy co sprawia, że jest znakomitym produktem, dzięki któremu możemy zapobiegać znacznej ilości chorób.

Zupa z dyni

Zupa z dyni nie tylko rozgrzewa, ale również ma w swoim składzie moc witamin oraz minerałów. Dynia to przede wszystkim ogromne właściwości przeciwutleniające a także jest bogatym źródłem beta-karotenu. Warto wspomnieć, że zawiera również duże ilości witaminy C, potasu, wapnia. Wybierając dynię, musimy wiedzieć, że najbogatsza w składniki odżywcze jest dynia piżmowa.

One thought on “Rozgrzej się w czasie zimy

  1. Rozgrzewka jest bardzo ważna, wiadomo, ale jeszcze rozciąganie – też nie można zapomnieć. Najlepiej dynamiczne, a nie statyczne, jak to większość ludzi się rozciąga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *