Poduszki ortopedyczne do spania – pełen komfort snu. Zdrowy sen – na jego temat powiedziano już bardzo wiele. Mimo to
Zdrowie

Poduszki ortopedyczne do spania – pełen komfort snu

Zdrowy sen – na jego temat powiedziano już bardzo wiele. Mimo to nadal wciąż odkrywamy jego tajniki. Jeszcze inną kwestią jest fakt, że w dzisiejszych czasach coraz trudniej nam zachować pełen komfort snu. Z czego to wynika? Nienormowany czas pracy, ciągły stres, zła dieta, to wszystko składa się na przemęczenie, które już po krótkim czasie prowadzi do złej jakości snu. Gorzej jednak, gdy ta zła jakość zaczyna prowadzić do problemów z kręgosłupem. W tym celu więc powstały poduszki ortopedyczne do spania.

Czym są poduszki ortopedyczne do spania?

Celem poduszek ortopedycznych do spania jest przede wszystkim likwidowanie uczucia sztywności i bóli kręgosłupa. A wszystko to dzięki zachowaniu prawidłowej krzywizny kręgosłupa przy każdej pozycji w czasie snu. Dzięki temu chronisz swój kręgosłup przed powstawaniem wielu schorzeń, w tym wad postawy. A co najważniejsze budzimy się wypoczęci i bez bólu zyskując tym samym energie na cały dzień.

Na co zwracać uwagę przed zakupem poduszek?

Istotnych jest kilka kwestii. Pierwsze, to wzrost i waga. Kolejna informacja, to szerokość barków mierzona od podstawy szyi, aż do głowy kości ramiennej. Same poduszki ortopedyczne rozróżnia się przede wszystkim na podstawie pozycji w której zasypiamy.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

I tak jeżeli zasypiasz na boku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie poduszka w kształcie „wałka”, zasypiając na plecach najlepiej jeśli zdecydujesz się na poduszkę niską, miękką, z lekkim wyprofilowaniem na środku. Śpiąc na brzuchu najlepszą opcją będzie dla Ciebie poduszka w kształcie gwiazdy.

Pianka – istotna sprawa

To właśnie pianka powoduje, że poduszka nie odkształca się pod wpływem nacisku zachowując na stałe swój naturalny kształt. W większości przypadków wyróżniamy dwa rodzaje pianek. Pierwszy, to pianka poliuretanowa, która skierowana jest przede wszystkim do tych, którzy z poduszek ortopedycznych korzystają w celach profilaktycznych. Tego typu pianki bowiem zapewniają doskonałą wentylacje i nie wymagają dopasowania do kształtu szyi. Zupełnie inne zastosowanie ma pianka termoplastyczna, która zalecana jest osobom mających problemy z kręgosłupem, w tym odczuwającym bóle w okolicach szyi i karku. Ten rodzaj pianki przede wszystkim zapewnia pełne podparcie głowy, oraz równomierne rozłożenie sił nacisku na poduszkę.

Przeciwwskazania?

Jest ich tak mało, że w zasadzie można powiedzieć, że poduszki ortopedyczne do spania są skierowane dla wszystkich. Tego typu poduszki bowiem odradzane są jedynie w przypadku dzieci do 2 roku życia, oraz osobom po cięższych wypadkach, gdzie jest konieczność noszenia gorsetu, bądź kołnierza ortopedycznego.

Gdzie warto kupować?

Poduszki ortopedyczne do spania można kupić w sklepach z asortymentem do rehabilitacji, oraz w wielu sklepach internetowych specjalizujących się w produkcji właśnie tego typu poduszek. Ich cena zazwyczaj zależna jest od materiału z jakiego jest wykonana. Biorąc jednak pod uwagę jej zastosowania jest to dla każdego klienta trafna inwestycja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *