sport a stres
Trening

Sport, a stres

Temat, który bez wątpienia warto podejmować. Stres jest bowiem jednym z tych czynników, które współcześnie bardzo wyraziście dają się odczuć, są bardzo mocno widoczne. Oczywiście tutaj nie można mówić o owym stresie jako o czymś pozytywnym, ponieważ może mieć on bardzo zgubny wpływ na ludzkie zdrowie. Tymczasem współczesny człowiek jest w bardzo dużej mierze poddany owemu stresowi.

Sport walczy ze stresem

Walka z nim na pewno nie jest równa i wymaga bardzo szczególnych kroków. Jednym z tych kroków może być właśnie podejmowanie aktywności fizycznej. W jaki sposób owa aktywność może wpływać na reakcje organizmu na stres? Przede wszystkim podczas aktywności fizycznej w ludzkim organizmie wydziela się zwiększona ilość endorfin. To one w dużej mierze wpływają na poprawę ludzkiego samopoczucia, nastroju, a tym samym dzięki temu można także mówić o zwiększonej odporności owego organizmu na stres, na różnego rodzaju napięcia. Nie ulega wątpliwości, że współczesnemu człowiekowi bardzo potrzebny jest wysiłek, aby móc skutecznie odreagować różnego rodzaju napięcia. Rodzaj wysiłku nie ma tu większego znaczenia, gdyż chodzi o sam wysiłek.

Jednocześnie też nie chodzi o to, aby podejmować ów wysiłek tylko wówczas, gdy mamy bezpośrednio do czynienia z owym napięciem, ze stresem, ale aby ów wysiłek miał znamiona regularności. To znacznie skuteczniejszy sposób na stres niż alkohol, niż sięganie po muzykę, po innego rodzaju rozrywki, a tym bardziej niż sięganie po jakiekolwiek tabletki czy też suplementy diety, które rzekomo mają na celu pomóc człowiekowi poradzić sobie z owym stresem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *