Olejek z oregano do likwidacji grzybów Candida i bakterii Helicobacter pylori
Zdrowie

Olejek z oregano do likwidacji grzybów Candida i bakterii Helicobacter pylori

Już od dawna olejek z oregano leczy m.in. łuszczycę, biegunkę, czy różnego rodzaju infekcje wirusowe. Aktualnie oregano znane jest przede wszystkim jako dodatek do wielu dań. Co więcej wiele osób nie miało wcześniej świadomości w zdrowotnych właściwościach oregano. Co więcej wśród specjalistów określane jest jako naturalny antybiotyk. Jego ogromną zaletą w tym wypadku jest to, że nie powoduje skutków ubocznych. Choć nie jest tak silny jak tradycyjne antybiotyki to z pewnością warto z niego skorzystać.

Tymol i karwakrol – to te substancje są najsilniejsze w oregano. Nie znajdziesz ich w innych środkach farmaceutycznych. Dzięki tym składnikom zwalczane są bakterie, wirusy, oraz grzyby.

Który olejek z oregano jest najlepszy?

Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na skład. 100 procentową zawartość oregano – taki jest najlepszy. Ma on w swoim składzie aż 80% karwakrolu. Tym bardziej, że wiele firm oferuje produkty z zawartością zaledwie 20% oregano. Resztę składu wypełnia oliwa z oliwek. Istotne również, by olejek z oregano posiadał certyfikat co jest gwarancją nie tylko jakości, ale i działania. Olejek z oregano należy rozpuścić w szklance wody (ok. 2 krople), gdyż sam jest bardzo ostry i w przeciwnym razie może dojść do podrażnienia gardła.

Warto też sięgnąć po kapsułki z ekstraktem z oregano. Kapsułki zawierają karwakrol (60%) i tymol (3%). Takie kapsułki mają wiele zdrowotnych zastosowań.

Właściwości olejku z oregano

W skali ORAC oregano znajduje się na 5 miejscu jako jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy. Oregano ma wysoką zdolność pochłaniania reaktywnych form tlenu.

Pomaga walczyć z grzybami Candida albicans, a dzięki zawartości związków fenolowych pomaga likwidować bakterie typu E. Coli, czy Salmonelli, a także gronkowca złocistego. Usuwa też bakterie Heliobecteri pyroli, która odpowiada na powstawanie wrzodów. Olejek powoduje przedwczesne obumieranie tego typu bakterii. Co więcej dzieje się tak, że oregano produkuje enzym odpowiadający za produkcje tej bakterii. Oregano zmniejsza także rozwój pasożytów. Nie tylko pomaga przy infekcjach, ale i wzmacnia odporność całego organizmu, a zwłaszcza górnych dróg oddechowych. Doskonale wpływa na układ trawienny m.in. usprawniając procesy trawienne, a także ułatwia proces odchudzania. Z oregano powinny korzystać osoby odczuwające silny stres, oraz mający problem z zasypianiem. Krótko mówiąc – to zbiór wielu niezbędnych witamin i minerałów.

2 thoughts on “Olejek z oregano do likwidacji grzybów Candida i bakterii Helicobacter pylori

  1. Czy ktoś może potwierdzić że ten sposób działa? Mam problem z candidą i nie chcę tracić czasu na coś co może być niewypałem. Ktokolwiek?

  2. Drogie panie odchudzanie proponuje zaczac od motywacji, jak chcecie cos na motywacje, poszukajcie sobie w google: odchudzanie przed i po by sasetka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *