Ćwiczenia na smukłą talię i szczupłe biodra
Trening

Ćwiczenia na smukłą talię i szczupłe biodra

Słynne ”boczki” – wiele kobiet ma z nimi problem, wszystkie wiedzą jak trudno z nimi walczyć. Dzięki naszym propozycjom ćwiczeń nie tylko uzyskasz szczupłą sylwetkę, ale i smukłe biodra. Co więcej tego typu ćwiczenia możesz wykonywać w domu.

Nie od dziś jednak wiadomo, że sposobem na sukces jest połączenie diety i treningów. Należy też wziąć pod uwagę fakt, że efektów nie otrzymamy „natychmiast”, a są efektem jedynie ciężkiej pracy. Najważniejsze to wyeliminować siedzący tryb życia, zatem do dzieła!

Poniższe treningi należy wykonywać z dokładną starannością. W przeciwnym razie nie otrzymamy wymarzonych rezultatów. Zatem jakie ćwiczenia są najlepsze? Przedstawiamy najlepsze propozycje.

Skłony

Skłony można wykonywać na różne sposoby.

1. Stojąc w lekkim rozkroku wykonaj skłon w przód na każdą z nóg. Zwróć uwagę, by nie zginać kolan. Dalej pochylając się do przodu wykonaj po 20 powtórzeń na każdą z nóg. W każdym tygodniu zwiększaj powtórzenia o kolejne 20.

2. Siadamy płasko wyciągając wyprostowane nogi. Następnie pochylając się chwyć dłońmi stopy, a głową dotknij kolan. Zwróć uwagę, by nogi nie były zgięte.

3. Siadamy po turecku. Ugięte w łokciach ręce staramy się przyciągnąć do tułowia. Wykonujemy skłony, gdzie staramy się dotknąć ud ugiętymi łokciami.

Przenoszenie piłki

Piłkę można zastąpić innym przedmiotem, ważne, by był ciężki. W czasie ćwiczenia należy Usiąść na podłodze. Następnie lekko uginając nogi unosimy je do góry. Przedmiot, który trzymamy w rękach przenosimy raz na jeden, raz na drugi bok. Należy dotknąć nim podłoża. Wykonujemy 20 powtórzeń, a w każdym tygodniu zwiększamy liczbę o 5.

Unoszenie nóg

Będąc ułożonym prosto na plecach zwróć uwagę, aby ręce były wyprostowane wzdłuż tułowia. Złączone nogi unieś w takim sposób, by były prostopadłe do podłogi. W takiej pozycji zostajemy przez ok. 3 sekundy. Wykonujemy 10 powtórzeń i zwiększamy o kolejne 5 w każdym tygodniu.

Brzuszki skośne – skrętoskłony

Ponownie kładziemy się na plecach. Nogi powinny być wyprostowane, lub zgięte w kolanach. Ręce splatamy się za tułowiem, a następnie unosimy się tak, by prawym łokciem dotknąć podłogi znajdującej się przy lewym kolanie. Kolejno lewym łokciem dotykamy podłogi przy prawym kolanie. Ćwiczenie powtarzamy 30 razy.

Nożyce

Tego typu ćwiczenia wykonuje się leżąc na plecach. Ręce muszą być ułożone wzdłuż ciała, a nogami należy wymachiwać ok. 15 centymetrów nad ziemią. W tym wypadku mamy trzy rodzaje ćwiczeń.

1. Równoczesne wymachy obiema nogami – w górę i w dół. Nie należy dotykać nogami ziemi. Ilość powtórzeń zwiększaj w każdym tygodniu o 10.

2. Ponowne równoczesne wymachy nogami w górę i w dół, przy czym tu nogi muszą krzyżować się w kostkach. Zwróć uwagę, by na przemian jednak noga była na górze, a jedna na dole.

3. Przy kolejnym ćwiczeniu jedna noga ma być trzymana nieruchomo. Drugą nogą ją okrążasz od góry, a następnie od dołu.

Przyciąganie nóg do klatki piersiowej

Kładziemy się płasko na podłodze, jednocześnie opierając się na łokciach. Następnie przyciągamy kolejno prawą i lewą nogę, a potem obie na raz. Nogi muszą być zgięte w kolanie. W tym ćwiczeniu mamy 15 powtórzeń. Zwiększamy ich ilość o 5 w każdym tygodniu.

Hula-hop

Hula-hop wszyscy znamy. Doskonale wyszczupla talie. Ćwiczenia z dużym kołem wystarczy wykonywać ok. 15 minut dziennie.

2 thoughts on “Ćwiczenia na smukłą talię i szczupłe biodra

  1. Dziewczyny odchudzanie proponuje zaczac od motywacji, jak chcecie cos na motywacje, poszukajcie sobie w goglu: odchudzanie przed i po by sasetka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *