Restrykcyjność diety kopenhaskiej
Dieta

Restrykcyjność diety kopenhaskiej

Dieta kopenhaska cechuje się bardzo dużą restrykcyjnością, co na pewno powinieneś wziąć pod uwagę, zanim podejmiesz jej stosowanie. Jeśli chcesz wytrwać z tą dietą, pamiętaj, że jadłospis w diecie kopenhaskiej jest ściśle ustalony i nie można włączyć do niego żadnego produktu spoza listy. Niedozwolone są wszelkiego typu przekąski czy dodatki do dań, a nawet zabronione jest żucie gumy. Cały system bowiem opiera się na ściśle wyznaczonych zasadach, które to pomagają nam schudnąć nawet dwadzieścia kilogramów, w bardzo krótkim czasie, ponieważ jest to okres trzynastu dni.

Nie możemy lekceważyć jadłospisu diety, twierdząc, że jest on retoryczny czy przykładowy, ponieważ nie schudniemy ani grama. Bardzo dużo diet, które obecnie zostały stworzone pozwalają na wprowadzenie nieznacznych modyfikacji a tym samym i tak tracimy kilogramy. Dieta kopenhaska jest inna. Każda złamana zasada równa się przerwaniu diety, a co za tym idzie możemy znów zacząć ją nie wcześniej jak za trzy miesiące.

Efekty diety kopenhaskiej

Jeśli stosujesz ową dietę z całą pewnością nie możesz doczekać się, jakie będą efekty diety kopenhaskiej. Oczywiście są one uzależnione w dużej mierze od Ciebie samego. Twórcy diety twierdzą, że można schudnąć nawet dwadzieścia kilogramów w ciągu trzynastu dni. W praktyce jednak na ogół ilość kilogramów które straciliśmy oscyluje w granicach dziesięciu. Zależy to oczywiście od przestrzegania diety, ale również od indywidualnego tempa przemiany materii, którą każdy człowiek może się różnić. Jedni mają szybszy metabolizm, inni wolniejszy, co sprawia, że efekt jest indywidualny dla każdego z nas. Efekty mogą być więc naprawdę bardzo dobre w krótkim czasie, ale pamiętać trzeba, że nawet żucie gumy sprawia, że dieta zostaje uznana za przerwaną.

Co sądzimy o diecie kopenhaskiej?

Obecnie opinie o diecie kopenhaskiej są w dużym stopniu różnorodne. Ma ona zarówno zwolenników, którzy regularnie stosują ją co dwa lata, ale także przeciwników. Wielu uważa, że okres trzynastu dni nie jest długi, łatwo można go przetrzymać mając na uwadze ścisły jadłospis diety, zaś efekt jest znakomity w postaci utraty znacznej ilości kilogramów. Przeciwnicy diety twierdzą, że nawet najdrobniejszy błąd kosztuje ich przerwanie diety, dlatego potrzeba naprawdę silnej motywacji. Zanim więc zaczniemy dietę musimy uznać, że naprawdę tego chcemy i pragniemy osiągnąć sukces. Dodatkowo przeciwnicy diety twierdzą, że ze względu na jej ubogie składniki, do organizmu nie jest dostarczana odpowiednia ilość witamin i minerałów, dlatego w łatwy sposób mogą pojawić się niedobory.

One thought on “Restrykcyjność diety kopenhaskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.