nordic walking
Trening

Dla kogo nordic walking?

Na dworze robi się coraz cieplej, coraz częściej promienie słońca zachęcają nas do wyjścia na spacer, dlatego z całą pewnością warto podjąć praktykowanie aktywności fizycznej w plenerze. Największym zainteresowaniem obecnie cieszy się nordic walking, który ma zwolenników zarówno wśród młodszych, jak i starszych osób.

Znakomita forma ruchu

Nordic walking to znakomita forma ruchu, ponieważ jest nie tylko przyjemna, ale w bardzo łatwy sposób pozwala nam zadbać o kondycję i zdrowie całego ciała. Sport ten polega na marszu z kijkami, dzięki którym zaangażować możemy do pracy wszystkie nasze mięśnie. Dodatkowo odciążamy także biodra, stopy i kolana. W czasie godzinnego marszu możemy spalić nawet 400 kalorii.

Trzy etapy aktywności

Marsz z kijami możemy podzielić na trzy etapy

Etap pierwszy określić można jako zdrowotny. Dzięki niemu poprawiamy swą kondycję a także sprawność fizyczną.

Etap drugi jest nieco bardziej zaawansowany. Pracujemy w nim również nad wytrzymałością, dlatego tempo marsza jest szybsze. Trening powinniśmy przeprowadzać trzy razy w tygodniu po około dwie godziny.

Etap trzeci określić można za najbardziej urozmaicony. Nie tylko maszerujemy ale również wprowadzamy bieg z kijkami. Możemy wykorzystywać do ćwiczeń nie tylko płaskie powierzchnie, ale również górki, zbocza.

Każdy może maszerować

Każdy z nas może stać się aktywnym sportowcem w tej dziedzinie. Znakomicie sprawdza się, kiedy chcemy poprawić kondycję, krążenie, czy też dotlenić organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.