poduszka ortopedyczna
Zdrowie

Problemy ze zdrowym snem

Sen to jest jeden z elementów, który ma bardzo istotne znaczenie dla zdrowia człowieka. Niewłaściwy materac, przyjmowanie niewłaściwej pozycji w trakcie snu to powody tego, że można mieć bardzo poważne problemy z kręgosłupem. Uczucie niewyspania każdego poranka towarzyszy wielu ludziom. Rozwiązaniem tej sytuacji jest sięgnięcie po specjalistyczne poduszki ortopedyczne. Są one dostępne w różnych miejscach, aczkolwiek aby mieć pewność skuteczności oddziaływania na człowieka, należy dokonać zakupu produktu w specjalistycznym sklepie ortopedycznym.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Zasadniczo poduszki ortopedyczne mogą mieć bardzo zróżnicowane przeznaczenie. Mowa jest o poduszkach do spania, do siedzenia, poduszkach przeznaczonych dla kobiet w ciąży. Sekretem poduszek ortopedycznych do spania jest materiał, z którego są one wykonane. Tutaj należy wskazać na piankę poliuretanową. Można wskazać na produkty wykonane z poduszki memory oraz z pianki sprężystej. Materiał ten odznacza się bardzo dużą sprężystością. Poduszki dostosowują się swoim kształtem do ciała każdej osoby zapewniając odpowiednie podparcie dla kręgosłupa.

Efekty stosowania poduszek ortopedycznych

Efektem stosowania specjalistycznych poduszek ortopedycznych jest uzyskanie zdrowego snu, jest możliwość odpowiedniego wyspania się i obudzenia się bez bólu pleców. Odpowiednie ukształtowanie poduszek ortopedycznych powoduje takie efekty jak:

– zniesienie bólu pleców,

– zniesienie nacisku na rdzeń kręgowy,

– zniesienie napięcia pomiędzy poszczególnymi krążkami międzykręgowymi,

Poduszki ortopedyczne do spania można podzielić także na te przeznaczone dla osób śpiących na plecach lub też na boku. Ten drugi rodzaj ma wyższą krawędź, przez co przestrzeń pomiędzy szyją oraz ramieniem jest bardzo dokładnie wypełniona.

Dobór poduszek medycznych do spania nie jest łatwy. Nie jest obojętnym, którą poduszkę wybierze dana osoba. Właściwy dobór do wielkości swojego ciała ma kluczowe znaczenie, aby móc mówić o skuteczności działania danej poduszki. Bardzo istotne jest także to, aby daną poduszkę medyczną zakupić w profesjonalnym sklepie medycznym. Dzięki temu można mieć stuprocentową pewność, że dany produkt realnie będzie pomagał uzyskać zdrowy sen. Każda taka poduszka powinna posiadać stosowny certyfikat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *